7bit казино преглед на Pogg

Eldorado Места Inc.'s (NASDAQ:ERI) $17.3 милијарди извршување на Цезар Забава (NASDAQ:CZR) е притискање на главните регулаторни headwinds, но не затоа што државите се противат на договорот.Наместо тоа, игри власти во некои држави – вклучувајќи ги и големите kahunas Невада и Њу Џерси – се одлагање редовно закажани средби бидејќи на coronavirus појава.На Невада Игри Одбор за Контрола (NGCB) и Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (NJDGE) им беше дозволено да се оцени трансакцијата, со што ќе се создаде најголемата домашна игри компанијата, во текот на следните неколку недели.Со многу од НАС во суштина се затвори поради COVID-19, агенции се туркаат назад временски рамки за разгледување на ERI е преземање на Цезар.Постојат многу поважни работи што се случуваат во нашата земја и индустрија", рече NGCB Претседател Тони Alamo во интервју за Њујорк Пост 7bit казино преглед на pogg. NGCB веб сајт укажува на агенцијата одржа средба на 19 Март, и уште една консултација е закажано за 8 април 7bit казино без депозит се врти.

Во Градината Држава, тоа беше и очекувано договор требаше да се смета во средината на април.Но, сега тоа се појавува како и покрај најраните на NJDGE ќе направи препорака е почетокот на Мај.После тоа на агенцијата одлука, трансакцијата ќе се движи кон Казино Контрола Комисија (CCC), која не е закажана за да се добие повторно заедно до Мај 13. Кога Рено-базирани Eldorado претстави $17.3 милијарди долари понуда за Цезар во јуни минатата година, се очекува дека компаниите ќе треба 18 држави да sign-off на договорот.Досега, повеќе од една третина имаат потпишан, вклучувајќи Илиноис, Ајова, Луизијана, Мериленд и Пенсилванија, меѓу другите.Сепак, ERI очајно му се потребни процес да биде забрзан и затоа, како што беше објавено претходно оваа недела, со договорот не е финализиран, по девет месеци рок на acquirer е doling од дневен "темпирана такса" на $2.3 милиони евра за Цезар Палата оператор.По веста за ERI е понуда за Цезар се појавија минатата година, аналитичари се широко шпекулираа дека средството за продажба во одредени пазари ќе биде потребно со цел да се отстранат регулатори' загриженост во однос на концентрацијата на ризикот.Со неодамнешната продажба од страна на двата оператори во Северна Невада и ERI не има стапало на Лас Вегас Лента, се очекува Сребро Државни регулатори ќе зелено светло за преземање.Њу Џерси, сепак, се гледа како на диви картичка затоа што во комбинација ERI/Цезар ќе поседуваат четири од деветте Атлантик Сити Boardwalk казина.Тоа е очигледно над-концентрација во веќе заситени пазарот.Претходно, гласини кружи околу судбината на Цезар' под-вршење на Bally е на Boardwalk.Сега, консензус се чини дека Eldorado нема да блендата или продаде Градина Државна сопственост за период од најмалку две причини.Прво, отпуштања кои произлегуваат од затворање ќе irk регулатори.Второ, Њу Џерси е во подем спортски обложување на пазарот сајт слот може да депозит pulsa indosat. ERI, најверојатно, не можат да си дозволат да имаат договор укинат поради регулаторни прашања.Ако тоа се случи, компанијата ќе должам Цезар на распадот на плаќање на речиси $837 милиони денари, или повеќе од 80 проценти од сегашната пазарна капитализација.Вложувањето во заедницата, најверојатно, ќе се фокусира на кога Невада и Њу Џерси ќе добие околу да утврдување на судбината на ERI/Цезар брак.Но во меѓувреме, Индијана претставува некаков ризик да се справи, премногу.Во петок, извештаи појавија дека тоа не е веднаш јасно кога Индијана Коњ Тркачки Комисија (IHRC) следната ќе се заедно да се разгледа на трансакцијата, бидејќи Март 19 состанок беше одложено од страна на coronavirus.На IHRC, исто така, наводно, изрази загриженост дека ERI нема значително искуство во работењето racinos – во комбинација казина и racetracks – на кој тоа ќе стекнат две во купување на Цезар.Тие места се Hoosier Парк и Индијана Гранд сајт слотови се многу бонус. ERI не има искуство со racinos, откако претходно во сопственост Presque Isle Падови & Casino во Пенсилванија и Mountaineer Казино, тркачката патека & Resort во Пенсилванија.Во Март IHRC состанок нели е rescheduled.Комисијата најчесто ги исполнува четири пати годишно.Јас wounder зошто Eldorado не е купување до Цезар извонредни акции на отворен пазар. сајт слот дека е лесно да се победи.