правилата на игра на Texas Holdem Poker

ВЕЛИКА британија-листата коцкање оператор GVC Стопанства пријавени скромни приходи приходи во првата половина од 2019 и покрај двојно-цифрен пад во неговата В.
малопродажни операции.Во средата, GVC издаде тргување ажурирање покривање на три месеци што завршува на 30 јуни, при што на нето-игри приходи (NGR) се зголеми за 3%.За првата половина од 2019, NGR е до 5%.Извршниот ДИРЕКТОР на компанијата Кени Александар hailed на "многу силна" перформанси и предвиде дека неговата компанија ќе живеат до своите приходи и оперативен профит проекции за цела година. GVC е дигитален операции беа ѕвезда на шоуто, со Q2 NGR до 16% (спортска +19%, игри +15%) и покрај Q2 2018 ужива поттик од ФИФА Светското Првенство.Онлајн обложување спортски справи беше до 7% во текот на период, но би биле до 14%, ако еден попусти последното Светско Првенство ветер им помогне правилата на игра на texas holdem poker. GVC изјави дека сите нејзините главни онлајн пазари ужива двојно-цифрен раст во Q2, вклучувајќи ги и ВЕЛИКА британија (+19%), Германија (+24%), Австралија (+38%), Италија (+19%) и Бразил (+38%).Не може да им помогне, но се забележи дека сите оние кои се придобивки ги надминуваат вкупните 16% дигитални подобрување, па јасно имаше некои сериозни retrenchment во пазарите кои GVC смета дека се 'помали.' Поголем влечете на GVC целокупната резултати беше негова У К мало поделба, претставена од страна на Ladbrokes и Корални брендови правилата на играта на покер omaha. U.К.мало приходи беше долу 19% од година на година, и покрај 8% пораст на над-the-counter спортски обложувања wagers правила на покер палубата mexicana. (Во целосен контраст, Европската мало беше до 12%, со двојно-цифрен раст во сите територии.) На У К мало слајд беше во целост се должи на 1 април намалување на максималниот удели на фиксна-шансите обложување терминали (FOBT) од £100 за само £2 слот ram меморија lenovo ideapad 310. На мало со игри на приходите беше долу 39% од година-на-година на допаѓа-за-како основа, но Александар тврди дека транзицијата беше "напредува многу добро" и дека неговата фирма е "најдоброто да се земе удел на пазарот" далеку од слично погодени ривали.Минатата недела, GVC објави најнов чекор во својата "Промена за Bettor" социјална одговорност програма со донирање на последната година од својата кошула спонзорство на Чарлтон Атлетик ВО странска валута (порано се одржа од GVC е Betdaq обложување размена бренд) за Деца со Рак В. добротворни цели слот ram меморија lenovo ideapad 300s-11ibr. Betdaq влечат сличен потег во Мај со своите Sunderland кошула се справи слот ram меморија lenovo ideapad 320 amd a9.
GVC може да се користи на сите добри притиснете тоа може да се добие по долготрајните поплава од негативни наслови оваа година, вклучително и на Александар и на појдовни претседател Ли Feldman истовар огромен делови од нивните GVC акции, што на крајот доведе Александар македонски во лицето за заштеда намалување на неговата база плата.Компанијата е, исто така, mulling axing илјадници малопродажни работни места благодарение на промените во FOBT удели. GVC, исто така, беше принуден да се оправда начинот на кој тоа се отстранува на неговиот профитабилен, но многу црниот пазар Турција се соочуваат со операции следната недела Пати извештај наведувајќи insider зделки кои вклучуваат Александар и неговите соработници.Оние турски операции речиси спречи GVC од стекнување на Невада лиценца игри на среќа, особено кога Александар доби малку testy под сослушување од страна на Невада игри регулатори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот ram меморија lenovo thinkpad t420.