ефекти на коцкање во филипини

isitor пристигнувања да Macau totalled над 2.56 милиони евра во септември, од страна 3.0 проценти од година на година, најновите податоци од градот Статистика, Попис Услуга покажа.Во септември посетител извештај претставува последователни намалување на 24.7% во споредба со август фигура.ut во септември, на неколку Macau други големи фидер пазари во Азија видов година на година се намалува во посетител броеви.Тие беа Хонг Конг, Тајван, Јужна Кореја, Јапонија, Филипини, Тајланд, Индија и Сингапур.acau е посетител пристигнувања во текот на девет месеци, на 30 септември се зголеми од 8.3 проценти од пред-годишниот период да 25.81 милиони евра.Копнените Кинески изнесува 70.6% од вкупен број на посетители во првите девет месеци оваа година – или 18.22 милиони посетители, од страна на 13.3 проценти од година на година.fficial податоците покажуваат дека Macau месечна казино бруто игри приходи (GGR) се зголеми за само 2,8 проценти од година на година во септември, на речиси MOP21.95 милијарди долари (US$2.72 милијарди евра).Тајфунот Mangkhut – категорија 10 тајфунот, највисоката мерка за вакви настани – го погоди градот во текот на викендот на септември 15 и 16, што резултира во една кратка затворање на сите казина. ефекти на коцкање во филипини.