Gra покер на интернет за Darmo

Малку повеќе од половина година по враќањето на одборот на Австралиско казино гигант Круна Одморалишта, Џејмс Пакер е надвор од вратата.Повторно.Австралиско-наведени Круна Места во средата објави дека Ауси милијардер има поднесе оставка од својата позиција како директор во казино компанија, повикувајќи се "лични причини." Портпарол на Пакувачот рече бизнисменот е "да страдаат од проблеми со менталното здравје", која резултираше со неговата одлука "да се чекор назад од сите заложби." Вести на Пакувачот напуштање на казино компанија за втор пат за помалку од три години, е најновата настан во турбулентен период на 47-годишниот казино име магнат живот, вклучувајќи го и решавањето на своите соништа од странство коцкање империја, како и неговата многу публицитет раскинот со пејачот Mariah Carey.Пакер relinquished неговиот одбор седиште во декември 2015 година да се фокусира на Круната е меѓународна експанзија можности, само за да се приклучат во август 2017 на петиците на Кина crackdown, што резултираше со апсење на неколку Круна staffers.Инцидентот на крајот доведе до Круната shelving својата странство планови за проширување на: казино оператор повлекол од Макао, се затвори дел од неговите канцеларии во Азија, па дури и се продаваат своите средства во Лас Вегас во вредност од $300 милиони евра, заедно со други средства да ги исплати долговите.Пакер прогласи Круна Установи' глобалната стратегија неуспех, и одлучи да се фокусира на Австралија.Сепак, работите не се случува без проблеми за Круната Места во Пакер е база.Круна Установи неодамна се најде во центарот на истрагата од страна на Австралиската коцкање чувар Викториската Комисија за Коцкање и Алкохол Регулатива (VCGLR) над наводите дека казино оператор дозволено мешање на pokies машини во својата Круна Мелбурн сајт.Ако биде прогласен за виновен, VCGLR може да го одземе Круната Установи' предводник на казино на нејзината лиценца.Згора на тоа, бизнисмен, исто така, се нашол во топла вода со Израелските власти за наводно туширање семејството на Израел, Премиерот Бенјамин Нетанјаху со раскошна подароци и придобивки, вклучувајќи билети за Carey на шоу и скап хотел останува.Пакер останува да биде најголемиот акционер на Круната Установи, што го прави одговорен за било blunders дека под влијание на казино компанијата приходи и растот.Во октомври интервју со Австралиската, Пакувачот призна дека "тоа е една бурна четири или пет години," со "Кина се распаѓа, Австралиско казино бизниси недостасува буџети од страна на големи количини, јас имам Mariah растурање со мене..." Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre gra покер на интернет за darmo.