како ролетни зголемување на покер

MGM GVC Интерактивни има потпишано договор за да се обезбеди спортски обложувања операции на Обединетите Обурн Индиската Заедница (UAIC) во случај Калифорнија успешно legalizes спортски обложувања.
MGM GVC Интерактивни е заеднички потфат помеѓу НАС казино гигант и велика БРИТАНИЈА онлајн коцкање група GVC, која е сопственик на Ladbrokes Корали, велика Британија најголемите мало букмејкер.Две лица ги здружија силите во јули во обид да се обезбеди земјиште-базирани и дигитални спорт-обложување решенија преку НАС.Секој придонесе $100 милиони за да потфатот, кој ќе трае 25 години како ролетни зголемување на покер. UAIC е сопственик на Громот Долина Casino Resort во Линколн, која е дел од Сакраменто метрополитенска област.Во официјална изјава распишување на договор, MGM рече дека ќе обезбеди "комерцијален технологија за да им се овозможи UAIC да им понуди на мало и мобилни спортски обложувања и онлајн казината и покер ако и кога било дозволено според законот на државата." Тоа се уште не е јасно дали Калифорнија ќе овласти спортско обложување или интерактивни игри, генерално, но со пресврт на PASPA евентуално отворање на вратата за спортско обложување, нашето племе сака да биде добро-наоѓа, и на овој договор со националниот лидер во областа не само тоа," рече Ген Whitehouse, Претседател на UAIC.Калифорнија е неуспешно се обидува да ја легализира и се регулира онлајн покер со години, нејзиниот неуспех во голема мера се должи на опозицијата од државата е моќна племенски игри оператори.Минатата година, Assemblyman Адам Сива воведе измени повикуваат на јавно гласање на легализација на спортско обложување во случај сојузна забраната беше укината, кои уредно се случи во Мај оваа година.Сепак, државната регулатива досега не успеа да се делува на спортски обложувања.Во јуни, Калифорнија Нации Индиски Игри Асоцијација (CNIGA) најави дека ќе се спротивстави спортско обложување, освен ако тоа се однесува за картичка соби со banked игри со карти беа adressed како блек џек страна облози работа.
CNIGA рече племиња биле "преку глава" смета за неактивноста на дел од државните регулатори кон игри, кои се сметаат дека спаѓаат во категоријата на класа III игри на среќа преку кои тие имаат ексклузивност како ролетни одат нагоре во покер. UAIC, на еден, не е јасно влечење на партијата линија.Минатиот месец, Choctaw племето на Мисисипи стана првиот племе надвор од Лас Вегас да понуди спортско обложување, и UIAC е само еден од поголем број на племиња, чија љубопитност е piqued од страна на можности презентирани од страна на САД Врховниот Суд е отфрлање на PASPA.Во меѓувреме, тоа може да биде дека ние не треба да чекате за на законодавниот дом да се делува на спортски обложување на сите — група наречена Californians за Спортско Обложување е преземање на ова прашање во свои раце.Групата започна потпис-собирање на кампања, која ќе се одржи спортско обложување на ноември ливче во 2020 година, ако е успешна. баден баден казино турнеја часа.