Badlands блек џек Fanny пакет

Embattled НИ казино оператор Цезар Забава продолжи својата надолна траекторија во Q1 2013, известување за 2.9% намалување на приходи до $2.14 б.Цезар' крајна линија покажа $216.7 м загуба во Q1, што звучи страшно се додека не сфатат тоа е подобрување во однос на $281.1 м загуба во Q1 2012 badlands блек џек fanny пакет. Но одблизу, и ќе сфатите дека главен фактор кој придонесува во Цезар стеснување загуба беше $131.9 м данок корист на компанијата доби во Q1 baha март казино старосната граница. Цезар извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman (вклучувајќи го и релаксирачки на десно) се обидел да се стави храбар лицето на резултатите, што укажува на тоа дека Q1 2012 "е особено силен, што од година-over-година споредби тешко." Дека е во право, луѓе.Една четвртина во која вашата компанија изгуби $281m беше особено силна" период.Цезар се стави многу на вината за криза на "слабост во потрошувачите расположение, особено во помалку богатите и потрошувачите." Види дали ќе може на самото место на потрошувачите расположение во следниве бројки.Приходите на Цезар' Лас Вегас својства беше исклучено 2.6% до $751.7 м – и покрај игри на приходи на Лас Вегас во дресот на зголемувањето на 31% во февруари – додека приходите падна 13.2%.Цезар' четири Атлантик Сити својства видов приходи падне 16% на $365.3 m, додека приходите падна од $18.8 m до $3.2 m загуба.Приходите, исто така, падна во Ајова/Мисури регион (-6.9%), Луизијана/Мисисипи регион (-8.1%), на Илиноис/Индијана регион (-4.6%) и "други Невада' (-1.3%).Како е неговата сакајте, Цезар снопови резултатите од својата онлајн поделба, Цезар Интерактивна Забава (CIE), во фати-сите "други" категорија, која, исто така, вклучува приход од "одредени неконсолидираната филијали", како и службените трошоци.За она што вреди, 'други' приходи се зголеми 25.2% до $81m во Q1, за кои активности на интернет се кредитираат со возење "мост" на зголемување.Тоа, рече, "другите" видов нето-загуби пораст 67.4% до $86.9 m, $52.4 m од кои произлегува од потенцијални earnout одговорност во врска со крајот на 2012 стекнување на социјална игра програмери Бивол Studios баден баден казино ресторан speisekarte. CIE, која ги вклучува Светската Серија на Покер бренд, Цезар " реал-пари онлајн операции во Италија и Франција и нејзините општествени и мобилни игри бизниси, неодамна беше откачи надвор од mothership во одделни згради се одржа субјект, што значи CIE е вистинската добивка/загуба извештај картичка никогаш не може да стане јавноста.Да се стави работите во повеќе (очајна) перспектива, Цезар платиле 574.7 м – $2.7 m повеќе од Лас Вегас Песоци' Q1 профит – во интерес на својот огромен долг во првите три месеци од годината.Компанијата книги во моментов се покаже $21.1 б на долгот со долгорочен карактер плус уште $4.94 б во долгорочни обврски.Тука навистина се само толку многу долг реструктуирање и сметководство фокусничество, кои може да се донесе да се носи од таа реалност.Би можело да се аргументира дека минус оваа долгови, Цезар ќе биде многу профитабилна компанија, но тоа е во основа како тврдејќи дека Loveman ќе биде ѕвезда Националната Кошаркарска Лига точка стража беа во тој нога повисоки, сто килограми полесни, неколку децении помлада и, всушност, играле кошарка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е милвоки.со казино отворен денес.