е Mille Lacs казино се отвори

Казина се забранети во Вирџинија, но игри места во кој историски коњ тркачки терминали доаѓаат да градови низ државата.Во април, државните законодавци и Гувернерот Ралф Northam (D) даде сопствениците на shuttered Колонијалната Падови тркачката патека во промет во куќата на слот-како гејмерски машини.Законодавството — Куќа Бил 1609 — исто така одобрен до 10 off-песна обложување (OTB) објекти иам историски трки терминали.Оваа недела, Револуционерна Трки, компанија со седиште во Чикаго дека е договорено да се купи Колонијалната Падови на состојба која историски коњ тркачки машини се вклучени, ја објави својата прва OTB локација во Ричмонд.Револуционерна Трки е трошење $41 милиони да се трансформира поранешен Kmart југозападно од главниот град во својата прва Rosie Гејминг Emporium off-песна место.На OTB ќе функција 700 историски трки терминали, parimutuel simulcast обложување, ресторан и бар.Меѓу 150 и 200 работни места ќе бидат создадени и годишни даночни приходи е проектиран да дојде во околу $15.5 милиони евра на годишно ниво.На Ричмонд Rosie е закажана за да го отворите во јуни 2019 е mille lacs казино се отвори. OTBs се, исто така, се смета во Чесапик, Хемптон и Vinton.Револуционерна Трки, се здоби со затворени Колонијалната Падови тркачката патека во април за $20 милиони евра.Тоа е трошење на многу милиони повеќе конвертирање на место во современите игри салон.Живеат коњ тркачки е закажана за да продолжите следната есен.Песната сама по себе е "трка подготвени," според Колонијалната Падови Генерален Директор на Џон Маршал.Но, многу работа останува да се направи пред место се отвора со неколку ресторани и нов историски трки област.Законодавството потпишан во законот од страна Northam не сет спецификите за тоа како многу историски коњ тркачки машини ќе биде дозволено во Колонијалната Падови и секој OTB.Наместо тоа, Вирџинија Трки Комисија беше задолжен со одговорноста.Во септември, комисијата одлучи дека гејминг места може да има до 700 терминали, толку долго како објекти се наоѓаат во надлежност со население од најмалку 120,000 луѓе.Само 300 терминали се дозволени во места каде населението е меѓу 60,000 и 120,000, и 150 машини во области каде што има помалку од 60.000 жители.Бидејќи Нови Кент Каунти е дом 20.000 луѓе, Колонијални Падови е само овластени да куќа 150 историски трки уреди.Ричмонд е дом на речиси една четвртина од милион луѓе.Вирџинија пратениците имаат долго разлика од коцкање.Тоа е еден од само 11 држави, кои се уште не мора племенски или комерцијални казино.Тоа е зошто Генералното Собрание е историски трки концесија за Револуционерна дојде како изненадување за многумина.И постојат многу противници на терминали што се должи на нивните блиски сличност со работни машини.Историски тркачки машини се присутни коцкари со истиот шансите кои се случиле за време на вистински коњ трка која веќе била испратена.Имињата на коњи, jockeys, тренери, и да ги пратите на локацијата и датумот се сокриени е mille lacs казино отворен денес.
Bettors ги направат своите зема врз основа на коефициентите, и handicapping карактеристика која го прикажува секој коњот статистика.По облог е направен, на трката реприза може да се гледаат, или bettor едноставно можете да дознаете резултати веднаш. е mille lacs езеро казино се отвори.