казино брод во близина на џексонвил Fl

СИЕТЛ – декември 2015 –FlowPlay, лидер во виртуелниот свет игри и технологија, денес најави лансирањето на Вегас Светот Слободни Слотови, нејзините повеќето ангажирање и стабилна мултиплеер мобилни игра до денес.Сега на располагање за преземање во Google Play store за Android уреди, а наскоро да iOS, слободна-за-игра играта може да се пофали неспоредлив мултиплеер и социјална функционалност дозволувајќи им на играчите да разговарате со пријателите, споделување на виртуелни добра, и да играат своите омилени места заедно со стотици други играчи.За да даунлоадирате и да пуштате Вегас Светот Слободни Слотови за Андроид, посетете ја: https://goo.gl/jKPh0A Вегас Светот Слободни Слотови е најновата социјална казино нуди од развојниот тим зад социјална казино индустријата е прв навистина социјална слободна-за-игра играта, Вегас Светот.Подигнувањето на крајот на 2012 година, Вегас Светот карактеристики мултиплеер функционалност и suite на повик казино-стил на игри, кои помогна да расте силно поврзана заедница на милиони играчи кои прават просек од 46 нови пријатели, се додека играте Вегас Светот за просек, повеќе од 9 месеци.Со ова се започне, FlowPlay е изградба на успехот на Вегас Свет да донесе некои од најпопуларните карактеристики на онлајн верзијата за мобилни, вклучувајќи ги и социјалните kinki и еден-на-многу разговор.Клучните карактеристики на Вегас Светот Слободни Слотови вклучуваат: "За индустријата која touts социјални способности во свое име, социјална казино индустријата во голема мера е лизгањето од страна на еден играч слотови игри и, како целина, не успеа да обезбеди навистина социјални искуства", вели Дерик Morton, извршен ДИРЕКТОР на FlowPlay казино брод во близина на џексонвил fl. "Нашата цел со Вегас Светот Слободни Слотови е да се пополни празнината оставена од денешниот стандард мобилни социјална казина и донесе ангажирање мултиплеер искуства да се игра во жанрот дека милиони луѓе уживаат секојдневно." За FlowPlay FlowPlay, инвеститорот на виртуелната средина и игра технологии, прават извонредно светови и масовно мултиплеер игри е можно без софтвер потребен надвор основен пребарувач казино брод во близина на савана ga. FlowPlay првиот потрошувачот производ, ourWorld, се игра од страна на над 35 милиони играчи и е една од најпопуларните тинејџерски виртуелни светови.Вегас Светот, FlowPlay предводник на социјална казино MMORPG, се постигнува индустрија-водечки играч monetization стапки.Во ноември 2013, FlowPlay го претстави својот социјална казино бело-етикета платформа, овозможувајќи им на бизниси од кој било индустрија да брзо и лесно да донесат свои уникатно брендирани социјална казино игри на пазарот казино брод нови албани индијана. FlowPlay е основана во 2006 година и главно се финансирани од страна на Интел Капитал и креаторите на Skype.За повеќе информации за FlowPlay, контактирајте [email protected].Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 24090 парк казино calabasas ca 91302.