24090 парк казино Calabasas Ca 91302

Сопственикот на Атлантик Сити е прикриен казино Ревел е тужи Њу Џерси игри регулатори, кои тврдат дека тој не треба игри лиценца за повторен игри работење во бел слон.Инвеститорот Глен Straub, кои се стекнале со банкрот $2.4 б Ревел за само $82m во февруари 2015 година, тужеше Њу Џерси Казино Контрола Комисија (CCC) во Атлантик Каунти Врховен Суд во понеделникот за нивните барања тој да добие државен игри лиценца ако тој сака да повторно да се отвори казино во Ревел, која Straub е ребрендиран под прекар Десет 24090 парк казино calabasas ca 91302. Straub е тужбата тврди дека се додека Уживаат/Десетте е заживување не планираат да понудат казино игри, Straub нема да биде никаква друга функција од сопственикот на трета страна продавач дека, всушност, ќе се кандидира на имотот.Тужбата инсистира Straub ќе "немаат учество во казино/хотелот операции освен како наемодавател." Ко-инг НИ Претседател-избира Доналд Трамп е кампања мантра, Straub е адвокат Дејвид Stefankiewicz издаде изјава велејќи Straub има "помина многу време, напор и пари обидувајќи се да се направи Атлантик Сити голема добивка 24112 парк казино calabasas ca. Но, наместо на свиткување во текот назад за да им помогне на Straub дишат нов живот во shuttered Ревел, Stefankiewicz се пожали дека CCC беше "создавање пречка по пречка." И покрај неговата фалење, Straub има огради своите облози со поднесување неговите игри лиценца барање во случај неговиот правен gambit не успее.На CCC, кој во моментов е во разгледување на Њу Џерси Одделот на Игри за Спроведување на извештајот за Straub е казино лиценца, одби јавно да го коментираат Straub е тужба.Ревел, која се отвори со големи фанфари во април 2012, затвори своите врати во септември 2014 година по поднесувањето за стечај два пати 24132 парк казино calabasas ca 91302. Straub претходно се насочени пролет 2017 како преферирана временската рамка за Уживаат/Десетте е reopening.Искрено, идејата дека некој како рацете на како Straub ќе се решат за да се биде раце-оф сопственик чини малку веројатно, и ако Straub е примање на какви било дел од имотот игри приходи, тој треба лиценца.Но, како Адут, Straub се појавува убеден дека обичните правила не важат за обичните луѓе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 24104 парк казино calabasas ca.