24104 парк казино Calabasas Ca

Е Ривиера за да се приклучат на Дини, Нова Граница, Stardust и други во Лас Вегас историја страници?Недвижен имот, игри и туризам извори, сите зборуваат за потекло, се рече дека 60-годишниот Лента одморалиште ќе се купат и срушен од страна на Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган, со сајт се користи за планираните конвенција центар за проширување на активностите.Нема временска рамка е даден.Портпарол на Starwood Капитал Група во Конектикат, кој го поседува Ривиера, одби коментар 24104 парк казино calabasas ca.

Paragon Игри, која работи на Ривиера под управување договор истекува во јуни, не одговори на барањата за коментар.Во вторникот LVCVA Претседател и извршен ДИРЕКТОР Роси Ralenkotter рече, "нема коментар", кога прашани за Ривиера.Агенција претставник одекнуваше дека изјавата на крајот на неделата, како и.На Ривиера, која се отвори во април 1955 година, е во и надвор стечај три пати над 50 години.Надлежност на одборот има одобрено неколку земјиште придобивки за планираните $2.3 милијарди Лас Вегас Глобалната Бизнис-Област, но повеќето од тоа дека имотот е на југот на постојните Лас Вегас Конвенција Центар кампус надвор Сиера Vista Диск.Глобалната Бизнис-Област предлог план за да се обнови на 3.2 милиони квадратни метри на конвенцијата сали за одржување на градот води како нација е топ шоу дестинација, вклучува превоз компонента дека водачите на заедниците се разговара за речиси една година.На Ривиера сајт може да биде посакувана локација за транспорт центар, бидејќи на хотел-казино е на прагот на Лас Вегас Булевар, средината помеѓу јужна крајот на Лента и центарот на Лас Вегас.Гринич-базирани Starwood презеде основно сопственост на одморалиште после тоа поднесе барање за стечај во јули 2010 година казино порт луис. Paragon Игри, на чело со Dianna Bennett — ќерка на починатиот Лас Вегас игри пионер Вилијам Bennett — почна управување со Ривиера во јуни 2013 година, по главните тресат-up кој се вклучени отпуштање на извршен ДИРЕКТОР ile maurice. Paragon Заменик Претседател Џорџ Скот Menke кажано државата игри регулатори на минатата година, компанијата беше регрутиран да се процени во Дресот на имотот и да препорача начини да се ревитализира тоа казино. Paragon беше одобрен за да добие процент од приходите генерирани од страна на resort, која има повеќе од 2,100 хотел соби и 110,000-square foot казино.Влечење од $6 милиони евра капитал за подобрување на фондот, доставени од страна на Starwood, Paragon замени carpeting, моќ-изми зграда и го преобликува во изложбен салон пристаниште пери. Menke рече изведувачи работел преку 200 код известувања издадени од страна на Кларк Каунти во врска со лоши жици и механички проблеми во текот на имотот онтарио канада. Paragon планира да се ажурира на имотот технологија и продолжи со реновирање. казино порт елизабет во јужна африка.