Maximum Inzet Roulette Holland Casino

Казино деловни приходи во Атлантик Сити го виде нивниот најголем пад на нивните три години на повреди како Ураганот Ирина придонесе за особено torrid месец.Септември означени на 36-тиот последователен месец дека приходите се надолу и најлошото е зачуван се додека трае.Градот е 11 казина видов една година-за-година за намалување на 19.8% според Њу Џерси е Поделба на Игри за Спроведување на законот.Многу од тоа беше обвинета за Гувернерот Крис Кристи одлука да се затвори казина за три дена за време на бура.Тоа стана само третиот ќебе затворање од AC е казино индустријата беше легализирана во 1978 година maximum inzet roulette holland casino. Казина зеде вкупно $278.8 милиони евра во приходи со слот машини генерирање $193.7 m во добивки (долу 21% во претходната година).Табела игри, исто така, падна назад до $85.1 m (долу 17%).Го затвори почна во петокот на 26 август и тоа беше sods закон што затворање падна на викенд, а не во текот на неделата.По затвори, казина' проблеми започна со Доналд Трамп е namesakes справат најлошото.Труба Таџ Махал Casino Resort и Адут Плаза Хотел Казино видов огромни падови.Добивки беа надолу до $25.9 m во Таџ Махал, пад на 35.5%.Тоа е малку повисоки од падот на 34.9% до $11m во Плаза Хотелот.Единствениот сајт да остане отворен виде падот на само 14.1%, како Златна Грутка одлучи да го задржи својот хотел и ресторани се отвори.Тоа се одразува повеќе што загубата на приходи би биле како ако бура hadn ' t хит.Тоа оди да се покаже една од многуте предности кои Лас Вегас ужива со тоа што во пустината – тоа може добро да ви даде сенди попуштат, но ова се чини дека тоа е доволно да се стави надвор Ирина.Огромен воздишка на олеснување за сите вклучени таму.Како за AC – три години и уште се случува силен со нив се намалува.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre maximum bet on slot machines.