е Chumash казино отворен за божиќ

Ние веќе се шири озборувања дека Торонто е rumoured да се добива својата прва казино, но сега Торонто Министер за Финансии, Dwight Данкан, потврди владата само може да се обиде својата среќа со казино во главниот град.Сепак, како опозиција на казина во Торонто умира надолу, Данкан рече вчера дека ќе го чекаат претстојните Онтарио Лотарија и Игри Corporation студија на "земја-базирани игри" пред извршување на било какви цврсти планови.Во извештајот од страна TheStar, владата е евнухот рече: "Тие се во потрага на секој аспект не само на казина, тие се во потрага на игри на среќа .. е chumash казино отворен за божиќ.
тие се движат на Интернет игри на среќа тигар ноктот тц-120 слот машина. "Тоа ќе биде прерано да се коментира, освен да се каже ние нема да направи ништо како што без јасен израз од градот Торонто дека тие би сакале тоа," евнухот додаде.Шелдон Adelson е казино оператор, Лас Вегас Песок, има clung на врвот на самото место за втора година работи во GBGC 50 Коцкање Индексот, кој ги содржи најголемите коцкање фирми.Листата, исто така, илустрира како на компанијата сестринска фирма, Песок Макао, се приклучи Лас Вегас Песок на листата на второто место.Тоа е тешко изненадувачки со оглед на, во извештајот од MMD Newswire, компанијата е казино приходи за девет месеци до 30 септември 2011 година беа $ 5.43 милијарди долари, thatt е 38% зголемување во текот на истиот период во 2010 година тигар игри симнете android покер. Истражување Директор на Глобално Обложување и Игри Консултанти (GBGC), Lorien Pilling, , рече: "со Оглед на силни перформанси на двете својата Макао и Сингапур игри својства во 2011 година, тоа не е изненадување за да видите Лас Вегас Песок и Песок Кина одржување на првите две места во GBGC 50 Индекс.Компанијата е, исто така, објави подобри перформанси од своите НАС операции премногу." Консолидираниот оперативниот профит за девет месеци во 2011 година бил $ 1.73 милијарди, повеќе од двојно од $ 692 милиони објавија во 2010 година тигар ноктот тц-g слот машина. Северниот Раб Navajo Казино во Ново Мексико отвори вчера на задоволство на стотици гејмери кои застана во линија, како и Navajo Нација – племе кои биле предвидување на казино отворањето со години.Во извештајот од страна на Њу Мексико Пати Дневно, казино врати отвори 30 минути по почетокот на членови на заедницата биле извикувајќи за објектот да се "отвори".На $70 милиони објектот се наоѓа на еден километар западно од Ново Мексико 371 на Navajo Пат 36 е трет за Navajo племе, кој веќе работи во казина во Црквата Рок и Hogback тигар игри покер промоција кодот.

Navajo Претседател Бен Шели беше забележана како вели казино е "растечка економија" и "создавање на работни места".Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.