како да се розетка покер чипови

Harrah ' s Philadelphia Казино и тркачката патека, која е управувана од страна на Цезар Забава Корп, рече во понеделникот слета на маркетинг пакт, со МАК е Филаделфија Орли.Договорот се протега Цезар " веќе тесна врска со МАК видов дека гејминг компанијата стане лига е официјален казино спонзор почетокот на оваа година.Договорот, кој вклучува во-стадион signage и брендирање, Орли Легенди настапи, и електронска пошта и директна пошта, маркетинг, дополнително ќе се подобрат Цезар Забава е веќе постојните ексклузивни маркетинг се справи со Националната Рагби Лига," според соопштението.Од финансиски аспект на пактот со Орли не беа обелоденети.Маркетинг договор со Орли е веројатно пуч за Цезар, бидејќи Harrah ' s, кој се наоѓа во Филаделфија предградие на Chester, е еден од неколкуте игри својства во или околу Градот Братското Љубов.На Parx, Реки, порано Sugarhouse, и Долината Гради Казино Одморалиште се други во близина игри места.Како спортско обложување има boomed во Пенсилванија, оператори и тимови со стапалки во Филаделфија, државата е најголемиот град, се движат за да формираат партнерства.Минатиот месец, Орли и Unibet откри договор дозволи онлајн игри на компанијата да се прикаже своето лого на Линколн Финансиски Поле.Сепак, Unibet не е дозволено да се рекламирате sportsbook услуги на Орлите " домашна територија.Во октомври, НБА ' s Philadelphia 76ers и Parx Казино во партнерство за да се направи игри група "Службен Победа Партнер на Philadelphia 76ers." Под услови на договорот, Parx плаќа бонуси за bettors користејќи ја својата мобилна апликација и онлајн платформа соодветните да Sixers' победи како да се розетка покер чипови. Harrah ' s официјална казино партнер на НБА франшиза.Претходно оваа година, Реки, тогаш се уште познат како SugarHouse Казино, соопшти договор со NHL е Филаделфија Флаери, со што операторите на официјалната sportsbook партнер на тимот и неговата домашна арена, на Велс Фарго Центар.Оператори' интерес во партнерство со Филаделфија е професионални тимови доаѓа во време кога спортско обложување е полетување во камен-темелник на Државата.Во октомври, минатиот месец со лесно достапни податоци, Пенсилванија е спортски wagering се справи со swelled да $241.2 милиони евра, а 24% скок од септември како да монтирам коцкање машина. Sportsbooks се уште отворање низ државата, и Cordish Компании – во Живо!Казино е закажана за да го отворите во Филаделфија некаде следната година како да се укине казино самоисклучување сингапур.
Harrah 's Philadelphia ќе спонзор на Орлите' вози резиме и тимот е "Нула и да Победи" игра во својот мобилен стан.Казино, исто така, ќе имаат брендирање присуство во одберете email кампањи за Бурма клуб на обожаватели, како и во Бурма Про Магазин, кој се наоѓа на Линколн Финансиски Поле", според изјавата како да монтирам на покер машина. "Казино гостите, исто така, ќе уживате во спомен Орли Цезар Награди картички, ко-брендирани облека и подароци, и Филаделфија Орли-брендирани маса игри." Под условите од неговата оригинална се справи со МАК, Цезар е казино спонзор, и дека договорот не се однесуваат на дневни фантазија или обложување спортски маркетинг можности.Операторот на познатиот Цезар Палата е, исто така, се вклучени со планирање за 2020 МАК Предлог, кој ќе се одржи на Лас Вегас Лента однапред на Оукланд индијана џонс: крадците' move to Гревот Градот..