драстични дс емулатор Gba слот

Уште една онлајн коцкање оператор одлучи францускиот пазар и профитабилноста се некомпатибилни ѕверови драстични дс емулатор gba слот.
Iliad Игри, заедничкиот потфат на медиумите облека Iliad и Chiligaming кој работи на Chilipoker.fr и Chilipari.fr сајтови, тврди дека ја изгубиле €4 милиони во текот на изминатите две години – €2.8 m во 2011 сам – водечки Iliad да се заклучи дека само опција беше да се затвори до продавница.Сајтови ќе се затвори во јули 9 и играч средства ќе бидат вратени во рок од две недели.Во една статија во La Tribune, Iliad CFO Томас Reynaud, рече францускиот пазар е широко критикувана даночниот товар неможноста на постоење на 'конкурентна средина" и обесхрабрени француски bettors од играње на регулирани сајтови.Повикувајќи се слични проблеми, седум оператори раце нивните оперативни лиценци назад на француски игри регулаторот ARJEL минатата година.Но, според ARJEL претседател Жан-Франсоа Vilotte, грешката не лежи во неповолен даночни стапки, но со операторите себе.Зборувајќи со Коцкање Согласност минатата недела, Vilotte одбил 5% пад во покер парични игри удел нивоа во текот на првиот квартал на 2012 година, како "последни развој" што ARJEL "не смее да над-толкува." Наместо тоа, оператори", треба да се направи сигурни на атрактивноста на нивната понуда." Vilotte, исто така, предложи дел од проблемот се должи на изразената непостојана природа на француски ракометари, кои "се движат од една игра на друг." Vilotte предложи "оператори треба да прашаме себеси зошто" играчите да изберат да играат други игри.Говорејќи на нелогични француски концепти, организаторите на Меѓународните Стадиони Покер Турнеја (ISPT) одржа прес конференција во Париз минатиот месец, видео на кое неодамна беше објавено на интернет.Лорен Tapie, минатата гледа прави неуспешен обид да се здобијат со Full Tilt Покер на евтини, и неговиот ISPT партнер Напредува Masquelier откри неколку исечоци однос на потфатот, вклучувајќи го и фактот дека Глобалната Гејминг Потфати помогна да се обезбедат потребните игри лиценца за ISPT е в.д драстични дс емулатор двојна слот. настан, треба да се кандидира 31 Мај – јуни 6, 2013 во Лондон е Вембли Стадионот.Планот е за tourney да се започне со 30k учесниците игра онлајн преку нивните лап-топ компјутери (и, веројатно, нивното чадори) од Вембли стои.Игра ќе продолжат и во наредните два дена, се додека тоа мамут поле се насочува надолу за да 3k, кои потоа ќе reassemble на 300 покер маси поставување на Вембли на теренот.На buy-in е €600, со ре-купи на Ден 1, и играчи кои не успеваат да напредуваат во живо дел имаат опција за купување во за €6k.Група Partouche ќе произведе живеат настан.Организаторите се ветува на "светски познат изведувач", " да се справи со "забава" дел од настан, кој организаторите оприличавам на Супер Боул половина-за време на шоуто.Ве молиме, Бог, не на Црни Очи Грашок повторно.. судбината 2 забрана на мо слот. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre судбината 2 руна слот 3.