тигар игри покер без депозит бонус

Обложување на јавните постигна уште една голема победа во текот на викендот, како teasers и parlays хит sportsbooks брзо и напорно.На teasers, особено, се покажаа како премногу за книги, оставајќи ги зад значителни загуби во текот на денот.Сето ова се случи и покрај омилени случува само 5-7 против ширењето.Нормално, тоа сценарио ќе сум бил добар ден за книги, но тие победи се драматично се компензира со закачка пари на омилени.Оние облози беа силно еднострани кон јавноста, да остават книги бореле да излезат на тежината на сите закачка пари кои ги добија во текот на денот.Тоа не беше само teasers, или.Некои од најпознатите силно bet-на игри, исто така отиде во јавноста.На Seahawks, особено, падна огромен чекан како јавноста и sharps беа точно на домашниот тим.Тоа не е важно дека се шири се пресели да -7.5 пред kick-off.Секој беше во почетниот тим и книгите може да се направи малку како Сиетл throttled Аризона Кардинали од нивните начин да релативно лесно 19-3 победа.Уште една игра која отиде во голема мера на bettors беше New England Patriots' расклопување на Детроит Лавови.Тоа беше еден сличен случај со Сиетл, јавноста и sharps беа јава високо со Том Брејди и Pats.За добра причина, премногу, бидејќи Patriots се опфатени шест од своите последните седум натпревари.Овие опфаќа сеуште не е тешко за Pats или.Јавноста чувствува дека возот доаѓа, скокаа на одборот, и cashed во нивната победа билети по друг лесно Нова Англија маска, многу колективниот досада на sportsbooks.Ако не беше сребрена обвивка на ден, тоа се случи во неделата Вечерта за време на Фудбалски кога Њујорк Гиганти опфатени 5.5-точка шири против Далас Каубојс по поразот, 31-28, на нивните NFC Исток ривал.Мајами Делфини и Минесота Викинзите покривање на нивните шири против Денвер Broncos и Green Bay Packers исто така зачувани книги од она што би требало поинаку да се катастрофални недела во канцеларијата.Имаше овие две игри качил на друг начин, тоа ќе сум бил еквивалент на намалувањето нуклеарна на книги.На крајот, sportsbooks загуби од на недела, но тие барем може да се земе удобност знаејќи дека неколку блиски повиците може да се направи резултатот многу, многу полошо.Така, тие ги лижат своите рани и да се подготват за уште една недела на МАК обложување акција.Бизнис како и обично, се чини, дури и ако рече бизнис излезе во црвено за време на Недела, 12 на МАК.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тигар игри покер без депозит бонус.