кога ќе прст езера казино се отвори

Атлантик Сити осум преживеаните казина, продолжуваат да покажуваат знаци на здравството, со само еден игри место објавување година-на-годишниот пад на приходите во јули Вкупно тули и малтер игри приходи во приморскиот казино центар се зголеми за 7,1% до $245m во јули.Факторинг придонеси од казина, кои се затворени од јули 2014 година, приходите слика ќе биде надолу за 7.3%.Ниту една слика, вклучува $12.5 m онлајн коцкање приходи Њу Џерси лиценцирани оператори заработени во јули.На Borgata не само што доведе елита осум приходи од $71.8 m, тоа исто така објавено на месец најголемата добивка, зголемувањето на 19.2% year-on-year кога ќе прст езера казино се отвори. By споредба, второ место finisher Harrah ' s беше само 1.5% до $36.1 м.На Tropicana upended традиционалните вта со тропа Цезар Атлантик Сити во четвртото место.На Tropicana се зголеми 5.2% за само под $29.2 m, додека Цезар се зголеми 3.1% до $29m кога ќе farmington казино се отвори. Bally е беше рамен на $22.8 m, додека Златна Грутка се зголеми 10.4% до $20.1 м.Проблематичниот Адут Таџ Махал објавено месец е само приходи падне, лизгање 11.8% до $19.1 m, додека Места Казино Хотел заокружи табелата до 16.9% до $16.8 м.Додека повеќето од AC е казина може да биде на ups-от, самиот град зеде уште еден шут на стомакот минатата недела по Вол Стрит рејтинг агенција Standard & Poor 's омаловажувани на градот општата обврска долг од три рецки – од "ББ" да "Б" – над продолжи неизвесноста во поглед на град фискалниот спасувачки план кога ќе fallsview казино се отвори. Standard & Poor ' s аналитичар Тимотеј Малку рече дека downgrade "го одразува нашиот став дека градот е повеќе ранливи на неплаќање од нашиот последен преглед со оглед на тоа дека три месеци поминаа без дополнителни јасност за тоа како градот ќе предложи да се реши со своите долгорочни финансиски предизвици." Агенцијата изрази загриженост над градот planners' "способност да се изврши структурни реформи кои би можеле да ја ослабне градот финансии и понатаму." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машина sous слободен.