хард рок казино пијалаци сервер

Среброто Државата гувернерот, Брајан Sandoval, не е странец да тренд-поставување на игри законодавство.По сите, заедно со Делавер е Гувернерот Џек Markell, Sandoval беше првиот да донесе играч compacts да онлајн игри на среќа.Сега, тој додаде нешто ново за неговата Јован Hancocks: вештина-базирани слот машини.Слот машини се генерално се смета за едно казино е крајната игри на среќа: ќе се повлече лост и да дознаете што се случува, со малку играч може да направи да се влијае на исходот.Но, нова легислатива во Невада има за цел да го промени тоа со дозвола за вештина-базирани елементи да бидат ставени во слот машини хард рок казино пијалаци сервер. Sandoval потпишан Сенатот Бил 9 во четвртокот, дозволувајќи им на државата игри на регулаторите за да се усвојат правилата што ќе се овозможи вештина за да играат улога во исходот на електронски игри хард рок казино bartlesville ред.
Sandoval рече дека законот беше потребно да се задржи чекор со менување на пејзажот на коцкање светот хард рок казино плажа бар атлантик сити. "За нашата држава да се одржи својата предност во повеќе конкурентна игри индустрија, ние мора да продолжи да се проширува, се развива, и да се вратиме на потенцијалите најде во 21-от век," Sandoval се вели во соопштението најдобри во слот trinket уништување warlock. "Оваа сметка им овозможува на игри на производителите да користат cutting-edge технологија за да одговори на предизвиците предизвикани од некој помлад, повеќе технолошки ангажирани посетител демографски." Законот беше наменета да им помогне на игри, кои нормално се поднесе жалба до постара публика се најде начин да се поврзете со помладите коцкари кои имаат традиционално shied далеку од слот машини, наместо да претпочита игри како што се blackjack или покер кои им овозможуваат да донесуваат одлуки кои имаат влијание врз исходот на секоја игра.Вештината елементи би можеле да се вклучат аркадни-како игри, нешто со што младите коцкари може да имаат многу на блискост.Законот беше навидум прилично очекувано за Невада.Двата дома на државното законодавство донесе законот едногласно, и Sandoval позајмил својата поддршка за тоа како добро.Ова законодавство првично беше предложена од страна на Здружението на Игри Производители на Опрема (AGEM), во кој се вели дека законот би можела да го промени она што значи да се игра слотови во казино најдобри во слот trinket болка. "Верувам дека ние ќе се погледне назад на усвојувањето на SB9 како монументална момент за индустријата за игри и нејзините целокупната еволуција", рече AGEM Извршен Директор Марко Prater следниве законот е премин од двата дома на државното законодавство најдобри во слот trickster непријателските опрема neverwinter. "Слот кат нема да се трансформира во текот на ноќта, но тоа ќе им овозможи на нашата индустрија за да се остварат радикални нови игри на среќа концепти и технологии и да даде AGEM членови на способноста да се ослободи ново ниво на креативност за нивното казино клиенти." Американскиот Игри Асоцијација (АГА), исто така застана зад законот, велејќи дека се надева други држави, со казина наскоро ќе следат во Невада е стапки. "Силно Невада е лидерство на оваа сметка која ќе ви овозможи за иновации меѓу гејминг опрема производители и добавувачи и помогне на индустријата да го достигне копче клиент демографски", рече АГА извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман.Тешко е да се каже токму онака како иновативни на играта ќе биде во можност да биде под овој нов закон.Сепак, индустријата има дадено некои знаци на она што најмалку првата генерација на вештина-базирани игри може да изгледа како.Една можност би била да се создаде вештина-базирани бонус круга, што би значело дека имало променлива исплати врз основа на тоа колку добро некој играч е во одредена мини-игра.Еден пример за тоа дека AGEM има користат е слот машина која ќе им понуди на 88 проценти созревање како база, но ќе вклучуваат вештина игра која, за надомест на играчите, би можеле да се зголемат дека колку што 98 проценти.Една идеја лебдеше од AGEM е вештина елементи кои јама играчи едни против други, можеби во трката.Кои потенцијално би можеле да се отвори можноста за машини кои се профитабилни за казино и за повеќето вешти играчи, ако казина сака да нуди такви игри. "Вегас 2047" - од гледна точка на постоечката слот машини, на целата игра е вештина-базирани бонус круг!https://www.facebook.com/vegas2047 најдобри во слот алатка бенефиции rs3.