најдобри во слот Trinket крв Dk

Атлантик Сити казина не се точно поставени на светот на оган во текот на првиот квартал на 2014 година, како дури и казина, кои направија пари направени помалку отколку што правеше за време на истиот период минатата година.Вкупните приходи на 11 казина, за која година на година споредби се достапни дојде до $868m, надолу само 1,5% од $881m минатата година.Но, оваа година, е приказ вклучува $31.7 m во нов приход од онлајн коцкање, што го прави вистински недостаток значително повисоки.Само четири казина објавено приходи, добивки, со Ревел е 23.9% подобрување на ѕвезда изведувач.Златна Грутка беше блиску зад себе, до 23.7%, додека Tropicana се зголеми 10.4% и Borgata nudged до 1.6%.Пет казина објавено оперативен профит, иако Tropicana е е асиметричен поради поволни за данок на имот решение.На Borgata е профит падна 28%, Harrah ' s беше долу 24%, Цезар Атлантик Сити натопена 49% и Showboat падна речиси 77%.Аналитичарите се го впери прстот Труба Плаза и Цезар Забава е Showboat како казина, најверојатно, да се приклучат на Атлантскиот Клуб во трајно затворање на нивните врати, особено по Цезар извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman користи неговата компанија е најновиот добивка извештај за јавно музата за испитување "опции за да се намали капацитетот" во кои се борат на пазарот.Да се зборува на оваа недела Источниот Брег Игри Конгрес, УБС аналитичар Srihari Rajagopalan референцирани Атлантскиот Клуб затворање, велејќи дека луѓето биле сведоци на пазарот "право-големина, што е позитивно." Додека Флорида е Хард Рок Меѓународниот е mulling стекнување на борејќи се Ревел, Кредит Свис, Хартии од вредност' Џоел Simkins нудат оваа совети за секој размислува за земање на можност за стекнување или на Плоштад или Showboat: "Не го правиме тоа." Во меѓувреме, бројките од Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување покаже Цезар интерактивна Забава Њу Џерси (CIENJ) објавено нето загуба од $7.1 м за квартал.Додека CIENJ-напојува сајтови имаат постојано рангиран како втор на месечните приходи на топ листите зад Bwin.партија-напојува Borgata сајтови, CIENJ е $5.9 м споделување на онлајн приходи беше недовршено од стартувањето и трошоци за маркетинг, вклучувајќи $8.8 m за рекламирање.Броење на месец или така по крајот на ноември лансирањето на Њу Џерси онлајн игри на пазарот, CIENJ на вкупните нето загуба збор за нешто над $9m.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри во слот trinket крв dk.