најблиску казино во квебек сити

engqin е 100-квадратен километар (41.1 квадратни милји) остров кој е административно дел на Кина најблиску казино во квебек сити. Hengqin е следната врата да Макао.Автопат и мост се приклучува на островот да Macau е Cotai област.
Галакси [Галакси Entertainment Group Ltd] има права за голем swath на земјиштето на југозападниот агол на Hengqin да се развива како не-игри да се впуштат во иднина." Иднината не-игри експанзија во Hengqin ќе обезбеди повеќе хотелски капацитет за Macau", додава аналитичари Vitaly Umansky, Kelsey Жу и Евника Ли позиција покер no limit hold ' em. Ние очекуваме тој број да расте значително по Гуангжу-Zhuhai intercity железничката се отвори на Hengqin подоцна оваа година," белешка предложи позитивните и негативните ефекти на коцкање. "На Гуангжу-Zhuhai intercity железнички, исто така, ќе се обезбеди понатамошно поврзување помеѓу Hengqin и Zhuhai Аеродром од околу 2021, која ќе им овозможи на Zhuhai Аеродром патниците да пристигне во Макао во помалку од 15 минути." Значителен број на посетителите со користење на мостот се пониски-на крајот на туристи (и често не игри клиенти), кој [sic] не придонесе многу за игри приходи.Сепак, тоа исто така е можно да летаат во Хонг Конг аеродром и вози низ Macau во приватен автомобил кој има двојна лиценца (иако во повеќе скапа цена)," Sanford Bernstein аналитичари го напиша.rrivals да Macau во февруари се зголеми за 15,5 проценти од година на година според податоците на Статистика, Попис Услуга.Посетителот се совпаѓа беше за 3.55 милиони евра, во споредба со околу 3.07 милиони евра во февруари 2018 позиција на табелата покер 6 max. о комбинација на Hengqin развој и олеснување на пристапот предвидено од страна на нов мост, брокерски има прогноза 8 проценти сложена годишна стапка на раст во бруто игри приходи (GGR) од 2018 да 2023 позитивни и негативни аспекти на коцкање.

Маса-пазар GGR се очекува да порасне за околу 11 отсто на годишно ниво, во истиот период.или што да eventuate, многу индустрија бројки се повика на еволуцијата како Macau работи во однос на Кина. Ние ги охрабруваме идејата дека Hengqin спроведе бескраен влез меѓу Макао и на островот, така што сите посетители на Макао исто така, може да пристапите до услуги што Hengqin има да понуди, а потоа слободно да се вратат во Макао," Галакси Забава Група е заменик-претседател Фрањо Луи Yiu Tung рече во 2017. now amber puerto vallarta casino.