Novotel Darling Harbour To Star City Casino

Британска Колумбија (Б novotel darling harbour to star city casino. В.) бил embroiled во казино пари-перење скандал, која датира од неколку години, но која не чини да имаат трајно решение.Обиди се направени за да се обиде и да се спречи коцкари од префрлување duffel кеси полни со мали и големи-деноминација записи за коцкање чипови, но тие напори не треба целосно да се искорени проблемот.Сега, една Канадскиот град мисли дека таа има совршено решение и е лобирање за главна компонента на проблемот да се отстрани целосно.Членовите на советот во градот на Делта сакате казина да одат безготовински.Во извештајот објавен од страна на Cloverdale Новинар, медиумите излез укажува дека Делта Градоначалникот Џорџ Harvie е водечки бесплатно, со користење на безготовински казина, како дел од својата политичка кампања, кога тој се работи за градоначалник novotel near crown casino melbourne. Harvie истакна дека Нов Зеланд е безготовински, картичка-базирани систем има докажано да биде успех.Според Делта портпарол, "Безготовински системи бараат сметка што е поврзано со индивидуалните играч чиј идентитет е потврдена.Ова значи дека коцкање податоци може да се следи и пари трансакции се транспарентни, а со тоа ги ограничува можностите за криминал како што се перење на пари.Средствата може да се пресели по електронски пат помеѓу сметка и сите игри уреди, во казино" казино во близина на литургија паѓа wa. Во јуни минатата година, извештај овластена од страна на Б казино во близина на кентаки индијана граница. Обвинител Дејвид Eby покажа дека казина во провинцијата стана "laundromat за приходите од криминал", бидејќи на подземни банки дека одржува врски со организиран криминал, трговија со дрога и тероризмот.Извештајот бил бара по откривањето дека Реката Рок Казино во Ванкувер имаше неконтролирана пари-перење на активност.Банките биле олеснување на депозити од страна на криминалци кои беа, за возврат, ги прима плаќања преку Кинески банкарски сметки.Дека готово тогаш ќе биде посветен на Кинески коцкари кои се предностите на речиси непостоечки анти-пари-перење на политики во Б казино во близина на копчето largo флорида. да се помине на парични средства преку казина со речиси без прашања праша.Делта во моментов не е дома да било казина, но тоа ќе се промени наскоро.Градот беше одобрена во ноември минатата година, за да се овозможи казино лиценца, која ќе се користи за Портал Казина за изградба на Каскади Казино во градот.Неговата локација е создавање поттик за безготовински систем—Реката Рок е на само 10 милји далеку и градските власти се загрижени дека парите-перење на активност би можела да се направи својот пат до Каскади.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на флорида ки вест.