казино во близина на кралот на Prussia

Гарантира награден фонд од еден милион долари Онлајн покер оператор Америка Cardroom ќе биде домаќин на "Победа Милиони Покер Турнир" се гарантира со награден фонд од $1 000,000 и виктор еден ден на исплата од $200,000 казино во близина на кралот на prussia. Квалификациите за $540 buy-in no-limit Texas Holdem tourney, кој ќе се одржи во недела, 14 декември во 3:00pm ЕТ, ќе се кандидира преку 600 индивидуални сателити.Америка Cardroom е маркетинг на турнирот како најголемата онлајн покер турнир од НАС се соочува покер мрежа во повеќе од три и пол години.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино во близина на ки вест fl.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] граничниот пред продолжението слот машина проблем.