Bordertown казино и Rv одморалиште

Проценките место wagers за и против велика Британија е членство во ЕУ во GBP 120 милиони Обложување за тоа дали Британските гласачи ќе одлучат да останат или да ја напуштат Европската Унија – на Brexit прашање – наводно, достигна GBP 120 милиони денари, со велика БРИТАНИЈА bookmakers генерално чувство различни степени на болката како резултат на неочекувани "надвор" резултат. Betfair не подобро од повеќето, пред се поради комисија за природата на својата обложување размена на бизнис модел, и да се постапува околу GBP 80 милиони на wagers bordertown казино и rv одморалиште. Ladbrokes и Betfred призна дека само скромен профит, со поранешниот советник на Финансиски Пати дека просечниот удел на "останат" облози беше високо како GBP 400, додека оние на "напушти" беа GBP 70.Вилијам Хил изгубени во голема мера, известување GBP 400,000 загуба на GBP 3 милиони wagers решена.Фирмата е акции паднал толку ниско, како 17 проценти, пред се опоравува малку, но се уште тргување помал од пред Brexit резултати, негативно влијае на компанијата на пазарот капа од околу GBP 300 милиони евра.Додека не се толку тешки, споделување на цени за Paddy Power и Ladbrokes, исто така, презема нешто за да ја тепа, но се опоравува.Некои инвестиции експерти не многу добро од дебаклот, со еден 36-годишниот хеџ фонд менаџер подобрување на неговата веќе висока репутација од обложување правилно дека Британецот гласачи ќе одат за "напушти" опција.Лондон бизнис медиумските извештаи lauded Џејмс Hanbury како зголемувањето на ѕвезда за правење GBP 110 милиони надвор од Brexit од обложување во однос на фунтата стерлинг. Hanbury успева GBP 1.1 милијарди евра за Odey за Управување со Средства, и gambled кои се резултат на историски референдум ќе се "напуштат", со натамошните фрлам на Британската фунта.Ова го правеше и покрај резултатите на приватна анкетата имал овластена, кој предвидува една Остане глас, наместо да се случува со неговата стомакот и предвидувајќи пад на вредноста на фунтата, но размислување дека ако гласањето беше да се остане на фунтата ќе биде малку веројатно да се зголеми значително во секој случај.Тој беше буквално за пари – на фунтата падна 10 проценти на 31-година падови во однос на американскиот долар во последиците на "напушти" глас граничното личноста растројство и коцкање. Hanbury еден самостојно ќе се претвори својот фондот 5 проценти загуба на датумот во профит со смели се движат, подобрување на угледот, за удвојување неговите клиенти' пари во текот на изминатите пет години, од-вршење на неговите ривали.Неговата Brexit успех е да се биде во споредба со онаа на меѓународните гуру за финансии Џорџ Сорос, кој во 1992 година се направени прецизното залог во однос на фунтата стерлинг преку краток продажба во текот GBP 7.6 милијарди долари и постигна повеќе милиони кога фунти урна како на владата на велика БРИТАНИЈА обратна од Европските Девизниот Курс Механизам.Сорос, патем, падна на Brexit од неуспехот да се види "напушти" глас доаѓање и силно да се поддржува идејата дека велика БРИТАНИЈА ќе остане во Европската Унија 7 estrellas гран казино мадрид. Hanbury е клиентот, милијардер инвеститор Crispin Odey, наводно, исто така, успеваше со обложување дека на фунтата ќе се фрлам во пресрет на "напушти" гласа, учи 21 отсто профит за своите главни хеџ фондот, износ кој некои извештаи укажуваат на врвот GBP 200 милиони евра.Злато, секогаш популарна, како прибежиште во несигурни времиња, исто така, добиле од "напушти" гласа, удирајќи две години високо на $1,350 некој го објави минатата недела.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година 7 дена да умре како да се добие dukes казино токен. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] 7 единаесет казино rd еверет wa.