купи покер чипови во близина на мене

Њујорк е секојдневно фантазија спорт играчи ќе бидат во можност да се занесе нивните омилени поминување на времето на правна основа од сега па натаму.Во средата, Gov купи покер чипови во близина на мене.

Андреј Cuomo (на сликата) конечно доби околу потпишувањето на DFS сметка на државата законодавната власт одобрени во средината на јуни.Веста е музика на уши на DFS оператори, кои им се плашеле започнување на нова МАК сезона заклучен надвор на еден од нивните најголеми пазари.Законот ги дефинира DFS како игра на вештина, иако Њујорк Игри Комисија има одобрение за надзор над DFS активност.Операторите мора да аплицираат за дозволи и да плати 15% данок на приходите добиени од Њујорк играчи, како резултат на што ќе одат кон образование за финансирање.Операторите мора да плати дополнителни 0.5% од приходите (но ограничен на $50к) за покривање на трошоци за лиценцирање купи покер чипови во chennai. DFS оператори кои беа активни во Њујорк пред државниот Обвинител Ерик Schneiderman е да престане & цел да се воздржи минатиот ноември веднаш може да аплицираат за привремени дозволи за да се обезбеди да нема доцнење во враќањето на услуги во Њујорк клиенти.Големи DFS оператори како DraftKings и FanDuel прекина вистински пари, DFS игра за Њујорк жителите во Март во замена за Schneiderman притискање на 'пауза', на неговиот кривично гонење на сајтови за прекршување на државата коцкање закони.Во средата, Schneiderman канцеларијата издаде изјава велејќи дека тој ќе "го спроведува и да го брани новиот закон", но повтори својата заложба да продолжи тврдењата на лажно рекламирање и потрошувачите измама против DraftKings и FanDuel за нивните "минатото однесување." Њујорк знаци осмиот НИ државата да помине DFS-friendly законодавство од јануари, се приклучи Колорадо, Индијана, Мисисипи, Мисури, Тенеси, Вирџинија и Масачусетс (иако Масачусетс' бил се уште се чека својата гувернерот потпис).Њујорк е вклучување на оваа листа е особено пријатна за да FanDuel, чија корпоративното седиште е во Њујорк.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre купи покер чипови во сингапур.