купи покер чипови онлајн австралија

По авторот на Lytton Rancheria Татковини Акт на 2015 (HR 2538), кој ги штити против можноста за додавање на уште казино во Sonoma Каунти, прошири забраната на игри на среќа, законот може да биде на чело на гласање на подот на претставничкиот Дом.Во петок, Rep купи покер чипови онлајн австралија. Jared Huffman, Д-Сан Рафаел, рече дека ако неговата сметка поминува, со што ќе се создаде резервација за Lytton Бенд на Pomo Индијанците во непосредна близина на Виндзор, тоа ќе се обезбеди "bulletproof" заштита против игри таму, според Прес-Демократ кој казино има најдобри исплата. Huffman се вели во прилог на прикажување на договор помеѓу Sonoma Каунти и племето за да не се изгради казино насекаде во Санта Роса е каунти седиште за 22 години, тоа исто така вклучува и трајна забрана против игри, во што да се споредува од Санта Роса на Mendocino Каунти линија.Покрај тоа што е поддржан од округот службеници и племето, Huffman предлог-законот е исто така поддржана од страна на Гувернерот Џери Браун и ко-спонзорирана од Rep кој казино има рак нозе во сабота. Мајк Томпсон.Минатиот месец таа доби едногласна согласност од Куќа Природни Ресурси Комитет, чекор потребно пред унапредување на гласање од страна на полна Куќа на Претставници.Сепак, голем број на Виндзор жителите веруваат дека законот е "црвена харинга" бидејќи племе има рече за над 10 години дека тоа нема намера да градат казино на земјиште стекнати во Sonoma Каунти, кој беше овозможено од средствата од својот Сан Pablo Казино во Источниот дел Беј.Тие веруваат дека законот е само начин за да се олесни планови од страна на Lytton Pomo да се одржи колку што 511 хектари земјиште југозападно од Виндзор во сојузна доверба и да се изгради 200-соба resort hotel, можеби 360 домови, и на 200,000-случај визба.Во Март минатата година на округот и Lytton Rancheria потпиша меморандум за племето да се направи само во тоа што откако неговата земја оди во сојузна доверба.И покрај убедувањето од племето, Huffman рече дека без ограничување или заштита на можноста уште постои, но дека тоа ставање во федералното законодавство мерки за тоа кој казино има рак нозе.

Huffman рече дека е подобро тоа резервацијата е создадена преку акт на Конгресот отколку административни одобрување од страна на Бирото за Индијански Работи (BIA), која е во сопственост на Lytton апликација за седум години.Покрај тоа, рече тој, нагласувајќи дека BIA работата е да внимавате за племето во најдобар интерес, тоа не е веројатно дека тоа ќе биде симпатична до договор, што ќе го спречи игри, нешто што се гледа како работат против економските интереси на племето.Повеќе од 2.000 потписи против Huffman предлог-законот се собираат од страна на Граѓаните за Виндзор, група предводена од поранешниот новинар, Ерик Пиш, кој е spearheading опозицијата на Lytton проект.Додека Huffman верува дека опозицијата на неговата сметка е намален, тој признава на "критична маса на земји е спротивно." твин сити казино род ајленд.