77 квинсленд патот казино нов јужен велс

На Оклахома спортски обложувања бил дека, исто така, ќе се прошири племенски игри да содржат не-куќа-banked маса игри расчисти важна законска пречка во понеделникот вечерта.Оклахома Куќа на Претставници Appropriations и Буџет Комисија одобрен HB 3375 со здрава 18-8 маргина.Како и авторизирање на маса игри, законот ќе ја легализира parimutuel спортски wagering (но не на коњ или куче обложување) за државата 70-чудно племенски казина со измена на државата compacts.Законот, воведен од страна на Претставник Кевин Валас (R-Wellston), се наведува: HB3375 обезбедува државата, одобрение за нова игра придонеси во рамките на Државата Племенски Игри Дело.Племиња може да избира и да започне да нуди нон-куќа banked маса игри и спортови базени со поднесување на писмено дополнување на постоечки игри компактен со државата.Договорот бара племе да го плати на државата од 10% од месечната нето победи од работењето на не-куќа banked маса игри и спортови на дрвата 77 квинсленд патот казино нов јужен велс. "Дали мислите дека коцкање е добар за луѓето од Оклахома?", праша Претставник Тод Рас (R-Cordell) во текот на претресот она што го прави големо казино значи.
"Тоа е филозофско прашање, но ништо не во овој закон се занимава со тоа дали е добар или лош", одговори Валас.Но Валас се надева дека законот навистина ќе биде добро за Оклахома во форма на милиони долари кои се вливаат во каса на пари-подјармат законодавната власт.Државата е очајна за да се најде решение за својот долготраен буџетски-сокак.Претходниот коцкање сметка, во која беа вклучени игри проширување, но не и обложување спортски, беше дел од успеа приходи пакет со наслов "Чекор До Оклахома", кој отиде во пламен претходно овој месец.Законот проценки ексклузивност надоместок на приходите резултира не-куќа-banked маса игри ќе биде околу $22 милиони евра годишно.Овие казино игри како Три-Картичка Покер и Крајната Texas Hold 'em, во која еден играч делува како банка.Законот не прави никакво споменување на craps или рулет, како misreported од страна на некои медиуми.Во меѓувреме, ексклузивност надоместок на приходите кои произлегуваат од спортската базени се проценува на околу $9.8 милиони евра годишно.Американскиот Игри Друштвото смета дека регулиран спортски обложување на пазарот може да придонесе $600 милиони евра за Оклахома економијата и да генерираат до $124 милиони евра во даночните приходи за државата секоја година.Како што стои, законот ќе им овозможи на НБА и MLB нивните т.н она што не big blind. "integrity такса" – на еден процент намалување на добивката што се споредува со 25 проценти данок на бруто игри приходи.На лиги се очекува да се лобира тешко против законот. анте значи во покер.