победа вистински пари играње покер

EPTLive ќе се емитува голем дел од акцијата со EPT Главниот Настан покриеност почетокот на Ден 2 (15 декември) и продолжува во текот, вклучувајќи картички-до конечната табела на декември 19 победа вистински пари играње покер. (Nasdaq: AYA; TSX: AYA).Повеќе информации на EPT е достапна на интернет на https://www.ept.com/ целосно бесплатно.
Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre гран казино de la mancha. Домаќините Џејмс Hartigan, Џо Stapleton и Мет Бротон ќе биде мешање во живо коментари и студио гостин настапи со квизови, промоции и многу повеќе.На stream ќе бидат достапни во голем број на јазици, на десктоп и мобилни на PokerStars.tv, Facebook, YouTube и Грч канали.За целосен распоред одете на: https://psta.rs/2fMsX1B.Минатата сезона, на EPT 12 Прага Покер Фестивал привлече речиси 16,000 турнир записи со повеќе од €24.5 милиони добитник на награди.За да се види кратко видео за EPT Прага, одете на: https://psta.rs/2gxf1Hc гран казино de la mancha illescas.

Домаќин на Тимот на PokerStars Добрите се очекува да се натпреваруваат во ре-купи настан кој ќе се одржи во помош на EPT Сезона 13 добротворна партнер Право Да Игра, добротворна организација која користи образовни моќ на спортови, игри и да играат за да им се помогне на децата и младите да ги надминат ефектите на сиромаштијата, болест и војна.ИГРАЧОТ АКТИВНОСТИ НАДВОР ОД ЧУВСТВУВА Во прилог на преполната распоред и EPT-кандидира парични игри, постојат голем број на активности за оние кои бараат акција далеку од табели, вклучувајќи сезонски прослави во годишниот EPT Прага партија, која ќе се одржи во Хилтон е Облак 9 скај бар на декември 12 од 22:00-02:00 часот гран казино де мадрид blackjack. "Голем број на турнири на понудата покажува нашата посветеност да се грижиме за што повеќе играчи како е можно.Ние сме во потрага напред за добредојде на илјадници играчи да Прага пред нашата следна дестинација во јануари, деби на PokerStars Шампионат, кој ќе се одржи во Бахамите.Ние ќе се врати во Европа, по што за PokerStars Фестивал Лондон се запре." EPT Прага ќе функција домаќин на забава, динамичен формати и варијанти, вклучувајќи и комбинирани шах и покер турнир; еден ден €25,500 Висока Ролери; Висока Страна Инстант Победи Турбо турнир, каде секое ниво на играчот со највисока рака победи назад своите €550 купи-во; a €120 Deuces Диви "Шарлатански Шарлатански Половина Рек" турнирот, кој награди €50 за секој играч се занимаваа џеб deuces; и €220 Прага се Отвори.Други моменти во текот на Прага Покер Фестивал вклучуваат враќање на €50,000 Супер High Roller, како и на некогаш популарните €2,200 Eureka Висока Ролери и €10,300 EPT High Roller настани.Голем број на големо име покер играчи и Тим PokerStars Добрите се обидуваат да тврдат дека оваа година EPT Прага круна од германски Hossein Ensan, кој го освои Главниот Настан за €754,510 минатата година победата на полето на 1,044 играчи.Тимот на PokerStars Добрите Тео Јоргенсен, Фауима Moreira Де Melo, Luca Pagano, Ванеса Selbst, Бертран 'ElkY' Grospellier, Фелипе Mojave, Џејк Коди, Лив Boeree и Marcin Horecki го имаат потврдено своето присуство.ПРАВО ДА ИГРА Еден од најважните моменти од оваа сезона е фестивал ќе биде EPT Прага €150 добротворна турнир на 13 декември во 19:30 гран казино las palmas. Речиси 350 играчи имаат освоено нивниот начин на €1,100 Eureka Прага Главниот Настан, а повеќе од 160 играчи веќе се квалификуваа за €5,300 EPT Главниот Настан.Широк спектар на сателити и квалификациите се работи секојдневно на PokerStars.com давање на играчи различни начини да се победи своите места во Главните Настани глобалната покер бонус кодот reddit.
Постојат некои неверојатни награди за посегнување како што викенд далеку и вечера за двајца комплименти на EPT Патување, €1,000 турнир кредити и разни производи на Apple такви-како Apple се Види и iPad.Право Да се Игра Амбасадорот Дариј Витез, поранешен Англија 2012 Олимписки тенис на маса кец на десетка, ќе биде домаќин на тенис на маса предизвик, со седиште на Правото Да се Игра добротворна турнир за победникот.Витез ќе биде да ги покажувате своите вештини и предизвикувачки EPT играчи на декември 13 од 14:30-16:30 глобалната покер бонус код за да го отклучите ексклузивни скриени пакети. "EPT Прага секогаш привлекува огромен број на играчи, како и со рекорден број на турнири на распоред оваа сезона е настан е поставен да биде еден од најголемите и најдобрите живеат настани некогаш одржан од страна на EPT", рече Едгар Stuchly, PokerStars,' Директорот на Настани во Живо.