глобалната покер бонус кодови 2021

Harrah ' s во Њу Орлеанс, а Цезар Забава сопственост во Луизијана, не веруваат дека тоа треба да мора да плаќаат даноци на хотелски соби кои беа предвидени со попуст или за слободни.Тоа нема да се плаќа данок од 2001 година, но Државата Луизијана конечно влезе, откако компанијата да се соберат својот долг.Кога Цезар одбил, тоа се најде одговор за цел да се плати во судот, од каде продолжиле да тврдат дека тоа не е одговорен за даноци.Луизијана вести штекер се Залагаат извештаи дека судијата на надзор на спорот гледа работите поинаку и милиони долари Луизијана пресметува како преостанатиот даночен долг ќе треба да се плати од страна на казино оператор.Ова прашање почна 18 години кога Harrah ' s беше редовно изнајмување хотелски соби во близина на места за своите гости, бидејќи тоа не мора хотел на сопствен се доволно големи за да се приспособат на сите (27-приказна отвори хотел во 2006 година).Тој работел надвор договор со Луизијана за да се прошири на сопственост и, за возврат, казино, го видов својот град-сопственост, закуп цена намалена до $60 милиони $од $ 100 милиони евра.Сепак, немаше дискусија за тоа како данок на намалена или comped хотелски соби. Harrah ' s претпоставува дека се справи вклучени државата хотел опременост на данок, која е 9%.Судијата храброст за преземање во текот на случај, Вилијам Morvant, е утврдено дека казино е во ред и дека Harrah ' s има за покривање на долгот глобалната покер бонус кодови 2021. Morvant, кој опфаќа 19 Судски Округ, изјави, "Нема ништо нејасно и ништо нејасни во врска со ова." Владејачката сега ќе им овозможи на сите да се обидат и да дознаам колку точно е должници глобалната покер бонус кодот без депозит. Harrah ' s, наводно, dutifully платени локалните Орлеанс Парохија хотел данок – само не на државната даночна – и грав шалтери сега ќе се обиде да утврди што да се соберат од компанијата.Проценките се стави на износ помеѓу $30-$50 милиони евра, но конечната сума ќе се одлучи кога двете страни се врати на судот за следење на судење во септември.Без оглед на тоа колку судовите одлучуваат Harrah ' s треба да се плати, казино, најверојатно, нема да се влече од American Express Платинум картичка глобалната покер готовина надвор процес. Harrah ' s е една од особините кои ќе се стекнат со Eldorado Установи како дел од договор во вредност од $17.3 милијарди долари.Дека цената вклучува над $8.5 милијарди долари во кеш и акции, како и преземање на повеќе од $8.5 милијарди долари во долг, која може да содржи се што износот Harrah ' s е на крајот се нареди да ги плати.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дијамант казино heist обемот излезе со стап.