дијамант казино Heist обемот поени

2.6 проценти година-на-годишниот пад на приходите за да се 351.5 милијарди patacas очекуваното продолжение пад во Макао коцкање приходи е потврден од страна на фигури за декември објавен од страна на Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото, кои покажуваат дека приходите падна рекорд 30.4% во декември да 23.3 милијарди patacas да заврши на бедните втората половина на годината.Тоа беше шестиот последователен месечен пад.Бирото извештаи дека годишни приходи потона 2.6 проценти од година на година да 351.5 милијарди patacas ($44.1 милијарди) што претставуваат првиот годишен пад на бизнис од земја казино коцкање беше либерализираниот назад во 2001 година дијамант казино heist обемот поени. Постојаното опаѓање бележи казино споделување на цените опаѓа 32 проценти на 51 процент кон крајот на 2014 година.Макао е казина се следствено изгубени комбинирано $58 милијарди долари во пазарна вредност во текот на изминатите шест месеци.На Ројтерс агенција атрибути на опаѓање на приходите на тешка Кинеската влада кампања против видлив трошење и корупцијата во службен нивоа.Гледано во перспектива, дури и во намалување на Макао пазарот годишни приходи outperformed Лас Вегас од речиси седум пати.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година дијамант казино heist опсегот од безбедносни карактеристики. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] колку казино во индија.