колку казино во Genting хајленд

Лас Вегас индијана џонс: крадците ќе ги отвори своите прекрасната Allegiant Стадион во понеделникот во прикажана во вечерните приказ против Њу Орлеанс Светии.Сепак, бидејќи на COVID-19 пандемија, на $1.84 милијарди стадион кои места 65,000 фанови ќе биде празна.Покрај тоа, предвидено поплава на посета фанови, најверојатно, ќе се случи,, или.Тоа е влијае sportsbooks, иако можеби не до голема степен.Доаѓањето на NHL во Лас Вегас имаше драматично влијание врз хокеј обложување.Во Кларк Каунти, Nev., каде Лас Вегас се наоѓа, хокеј обложување долета од $157 милиони евра во текот на 2016-17 сезона да $214 милиони евра во 2017-18 колку казино во genting хајленд. Што се случи со доаѓањето на проширување Лас Вегас Златна Витези, според ESPN.Сепак, фудбалот е она што горива спортски обложувања.На тој начин, Лас Вегас индијана џонс: крадците не може да обезбеди значително uptick на влоговите во текот на Оукланд индијана џонс: крадците.Она што е важно е ако индијана џонс: крадците живеат до нивните "Само Победа, Бебе" мантра.Локалните обложување интерес може да се зголеми ако тие може да ве вознемири Светиите, кои се меѓу премиерот Супер Боул кандидати.Долгорочно, јас би се очекуваат индијана џонс: крадците' рачка да расте пропорционално на нивниот победа-загуба рекорд," Metcalf рече. "Мислам дека во експлозија на хокеј wagering во однос на витешкиот ред е директно во корелација да нивниот успех, вид на начинот на кој ние гледаме uptick во (Лос Анџелес) Затајувачите и Lakers облози кога овие тимови се победа." Ако животот се враќа во нормала следната година, на Балтимор Гаврани, Cincinnati Bengals, Филаделфија Орли, и Вашингтон Redskins ќе биде четири од надвор-од-поделба тимови кои ја посетите Лас Вегас.Плус, нивните AFC Запад ривали, на Канзас Сити Шефови, Лос Анџелес Полначи, и Денвер Broncos ќе се прави на trek да Вегас.Филаделфија фанови, особено, патување и, што би значело дополнителни акција во Вегас sportsbooks.Како за игра, Њу Орлеанс е 5.5-точка омилени.Според Патрик Eichner, PointsBet директорот на комуникации, 78 проценти од шири билети и 61 процент на ширењето пари има качил на Светиите, за да се покријат од понеделник наутро.На moneyline, повеќе од 80 проценти од билетите и да се справи е ставен на Светиите.Над/под е 48.5 кога ќе холивуд казино сент луис повторно отворање. "Ова е голем тест за нив – дома против Дру Brees.Ние сме сведоци на еден тон на акција на повеќе. Bettors сигурно се очекуваат престрелка вечерва.Ние имаме околу 80 проценти од рачка на над во оваа игра, па ние ќе бидат навиваат за индијана џонс: крадците да се повлече од блиску еден од дома." Двата тима се доаѓа надвор сезона-отворање победи.Индијана џонс: крадците трчање назад Џош Jacobs имаше 139 scrimmage метри и три брзаат touchdowns во минатата недела победи на Каролина Пантери.
Brees, Светците' рекорд-поставување на одбранбен, го фрлил две тачдаун поминува минатата недела во пресметка против Тампа Беј Buccaneers.Тој ќе биде без плодна приемник Мајкл Томас (глуждот).Лас Вегас индијана џонс: крадците биле родени на Јан кога ќе холивуд казино отвори во lawrenceburg индијана. Еден ден подоцна, на франшиза се најде еден официјален игри партнер со MGM Места International. кога ќе холивуд казино отвори во индијана.