казино лошо Neuenahr покер Turnier

Повеќе социјални и дигитална интеракција за да се подобри играчи " во-продавница искуство Потпомогнати со седиште во Лондон дизајн компанија Фич, онлајн и земјиште коцкање група Ladbrokes е користење на продавница во Влакно на судење концепти дизајниран да ги направи своите High Street обложување продавници повеќе punter-friendly и социјална места.Идеи вклучуваат повеќе користење на дигитален дисплеј екрани за прилози, податоци и социјалните партнери активност како што се Twitter, и области издвои каде punters да може да се меша како тие се види во живо-стримувани и емитува настани, или да ги искористат предностите од во-продавница бесплатни wifi и полнење на батеријата преку користење на нивните мобилни уреди.Објавувањето Маркетинг Недела извештаи дека постои дури и разгледување за цевки во синтетизирана мириса да го зголеми амбиент создаден од страна на осветлување и аудио инкорпорирани во оркестарот. Ladbrokes причината за сето ова се иновативни активност е да се favourably се разликува од себе своите ривали и да се обезбеди punter со повеќе пријатен, повикувајќи средина за неговиот или нејзиниот обложување казино лошо neuenahr покер turnier. "Мало се развива, а ние сме заинтересирани дека на нашите клиенти искуство се развива со тоа", рече Ladbrokes директор Крис Robson казино лошо oeynhausen покер ergebnisse. "На Влакно продавница е одличен начин да пробате нови идеи и да видиме како клиент реагира." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино во belen ново мексико. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино во бел градини ca.