казино во Belen ново мексико

Нил McArthur Главниот Извршен Директор од велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисијата е да ја напушти регулаторот одговорен за надгледување на коцкање индустрија во велика БРИТАНИЈА, со Заменик Главен Извршен Сара Гарднер и Главниот Оперативен Директор Сали Џонс станува заедничко Дејствување главните Извршни директори на UKGC, до моментот како постојана замена за McArthur е именуван.Во соопштението издадено на Коцкање Комисијата веб-сајт порано и денес, Претседател на велика БРИТАНИЈА Бил Moyes коментирање на McArthur е заминување, рече: "Во името на Одборот јас би сакал да се заблагодарам на Нил за неговите многу години на посветеност и услуги за Коцкање Комисија.Многу е постигнато во негово време тука и Нил со право може да се чувствуваат горди на организацијата за напредокот за време на неговиот мандат како Главен Извршен директор." Вести на McArthur напуштање на својата позиција наслов нагоре Коцкање Комисија во време кога преглед на моменталната Коцкање Чин во својата сегашна форма е во тек казино во belen ново мексико. McArthur самиот рече следново во врска со неговото заминување од UKGC: "јас сум горд од сето она што Коцкање Комисија има постигнато за време на мојот 15 години со организацијата." "Преземени се значителни чекори напред, да се направи коцкање фер и побезбедно и знам дека јас ја напушти организацијата во силна позиција да ги исполни своите идни предизвици." "Со преглед на Коцкање Дејствува во тек сега се чувствува во право време да се чекор подалеку и да овозможи нов Главен Извршен да ја води Комисијата за следната фаза во својот пат." McArthur има поминато во изминатите петнаесет години во вработување на велика БРИТАНИЈА регулаторот, се приклучи на нив назад во 2006 година, зголемувањето низ редови за да конечно биде назначен врвот работа на Главен Извршен во 2018, каде што тој го замени Сара Harrison, кој vacated позиција на крајот на февруари 2018 казино во бел градини ca. Дејв е вклучен во Онлајн Коцкање индустрија за 20 чудни години.Со искуство во работа на операторот со седиште во Гибралтар, каде што тој беше на чело до ТОА тимот на Ladbrokes, да работи на својот iGaming филијалата на веб-сајтови до 2019 казино во benton харбор mi. Дејв сега пишува за Casinomeister и сестра сајт Казино Весник.Вие исто така може да го види на форумот од време на време, каде што тој оди со рачка Webzcas. казино во бивер фолс pa.