казино работни места во нацијата со Yaka легенда

Град Бостон се случува полна пареа напред со нивниот план да тужи во Масачусетс Игри Комисијата, издавање на повеќе од десетина subpoenas да службеници за спроведување на законот, владини претставници, како и личности со врски до веб-страницата на која Дин Еверет е поставен да биде изграден.Тужбата тврди дека гејминг комисија играше брз и лабава со своите правила со цел да се осигура дека Дин Установи ќе добијат на еден казино лиценца да бидат доделени во Источна Масачусетс.Меѓу subpoenas беа две за пензија државата полицајците Јосиф Flaherty и Стивен Matthews.Адвокатите на град Бостон allege дека двајца мажи беа дејствува како приватен истражител за Дин, и дека државните службеници е дозволено нив да ги прочитате доверливи фајлови во однос на кривичната истрага Чарлс Lightbody казино работни места во нацијата со yaka легенда.

Lightbody беше во центарот на контроверзии во текот на Дин набавка на земјиште во Еверет.Осуден felon, Lightbody беше наводно за да имате тајна удел во Еверет имотот каде казино сега е закажана за да се изгради, и на Масачусетс јавниот обвинител на канцеларијата имаше аудио ленти на разговори во која Lightbody bragged да се затвореник Darin Bufalino за сопственик на земјиште.Градот е адвокатите се, исто така, бара копии на сите информации поврзани со било неовластен пристап до информации поврзани со Lightbody истрага, и сакате копии од фактури кои би можеле да се открие кој беше плаќаат Flaherty и Matthews.За својот дел, Дин Места негира никаква врска на сите да Flaherty и Matthews, и вели дека тие, секако, не се работи за име на казино фирма во секое време седум yak & roll слот. "Ние сме свесни за овој инцидент и свесни за тоа кој од овие две лица се", рече Дин портпаролот на Мајкл Weaver холивуд казино york ап вработување.

"Тие не биле и не Дин вработени." Следната недела ќе биде критична за Бостон тужба.На 9 јули, судијата ќе го слушнат предлози од страна на државата игри комисија да го разреши градот тужба целосно.Поради тоа рочиште е наскоро, комисијата исто така се обидува да го одложи subpoenas додека по пресудата по тужбата се одвива.Во меѓувреме, на панел има груби зборови за град Бостон, се прашуваат како градот е спроведување на неговата тужба холивуд fl хард рок казино. "[На subpoenas се] продолжение на Градот скапи правната стратегија за litigate meritless тврди дека во печатот", рече игри комисија, портпаролот Elaine Driscoll во соопштението холивуд fl казино концерт распоред. "Комисијата ќе продолжи да одговорат на овие прашања во соодветна правна форум како ние треба постојано да се направи." Односот меѓу градот Бостон и предложените Дин казино во Еверет е парничната еден од самиот почеток.Бостон Градоначалникот Марти Walsh надеваше да се смета за домаќин на заедницата за или Дин Еверет или предложените Suffolk Падови казино во го почитуваат, но негираше дека назначување од страна на Масачусетс Игри Комисија минатиот Мај.На крајот, Бостон беше во можност да се постигне околните заедница договор со Suffolk Падови казино, оној што би заработил Бостон околу $18 милиони евра годишно во плаќањата од одморалиштето.Сепак, нема таква спогодба дојде со Дин Еверет, кој на крајот го освои лиценца, иако игри на комисијата не се наметне големи ублажување пакет на Дин Места по нивно одобрување на лиценца.Според условите на пакетот, Бостон би добиле најмалку $56 милиони евра, со цел да се покрие влијанија на сообраќајот и други проблеми предизвикани од Еверет казино во првата година, и ќе продолжи да добијат $24 милиони денари на годишно ниво од Дин Места.Досега, Бостон одби да ја прифати оваа понуда, одбива да го прифати првичниот $1 милиони проверете од Дин почетокот на оваа година. какви се шансите на притискање на црвено или црно во рулет.