на дојде залог Craps стратегија

Казино оператор Дин Места Ltd објавено вториот квартал приходи од $1.4 bn, со заработувачка од $204m; една година на година раст од 54%.
На ѕвездени настап беше придвижуван од фирмата Вегас својства Дин Лас Вегас и Бис, која доставени приходи се крева од 12.5% на дојде залог craps стратегија. Казино приходи изнесува лавовски дел, зголемување од 28% до $182.5 m, додека приходите од хотелски соби се зголеми 7.3% до $107.9 м монета слот траверс сити.
На $454.4 м приходи генерираат од страна на две Вегас својства изнесува само 32% од компанијата вкупно $1.4 bn приходи. Дин две казина во коцкање рај на Макао генерирани $960.7 m, иако раст беше значително пониски во 3% на клуб покер спрингфилд mo. Азија својства беа погодени од stuttering поширок пазар во Макао, кој видел 3.7% пад во игри на приходите за месец јуни, благодарение на Светското Првенство-инспириран се фокусира на спортски обложувања она што е името на казино во борови блеф арканзас. Без разлика, заработката по акција беа повисока од очекуваната $2.11; значително подобро отколку Дин главниот конкурент Лас Вегас Песоци кои се изјасниле заработка по акција од $0.85 пред две недели. Дин изјави дека сегашната бизнис волумен од него прави сигурни компанијата ќе видите здрава враќање на под-изградба $4bn Дин Палата, која се очекува да се отвори од февруари 2016 година во Макао Cotai Лента регионот она што е името на казино во палм спрингс. "Ние градиме куќи од тула, која трае подолго од некои од другите, но тие се изградени на долг рок", рече еден Дин портпарол она што е името на казино во толедо охајо. Дин Места берза е зголемена за 4% на Nasdaq, а компанијата ќе издаде парични дивиденда од $1.25 по обична акција на 26 август.