Best Low Risk Craps Strategy

Среда, 17 јули, 2019, Малта – Работни инвеститорот Скицата Игри достигна важни содржини дистрибуција договор со динамичен igaming агрегатор платформа GrooveGaming дека ќе се види значително проширување на неговата франшиза.Како дел од договорот, Планот Игри е што на целиот портфолио на содржини достапни на GrooveGaming, овозможувајќи им на своите брзо-растечки светска класа оператор мрежа непосреден пристап до Скицата е разновиден спектар на извонредно игри, вклучувајќи ги и популарни изданија како што се Марс Напаѓа!™, Fishin' Журки, на Кинг Конг на Пари, а Сакате На Лото, како и неговата серија на Megaways наслови лиценциран од Големите Време Игри на среќа, како што Слотови O' Злато MegaWays™ и Викинзите Започнаа Megaways™, меѓу другите.Скицата Игри е една од водечките велика БРИТАНИЈА базирана игра студио и дел од Германија е Gauselmann Група.Студиото создава возбудлива слот за игри за глобалниот интернет и мобилните пазари и популарни игри се исто така достапни на 100.000 земјиште-базирани игри терминали низ велика БРИТАНИЈА, Германија и Италија.Скицата Игри се туркаат креативни граници во создавањето на слотови кои се како успешна за операторите како тие се забавни и ангажирање за играчи.Скицата игри се достапни во 18 јазици, поддршка над 30 валути, имаат ослободување распоред од над 20 нови игри годишно и единствен слободен врти промотивна алатка која е докажано дека може да биде хит со оператори и играчи слично.Слот инвеститорот интеграција на GrooveGaming платформа е дел од привлечен агрегатор е меѓународна стратегија за пораст и ќе им овозможи на компанијата за дополнително да ја проширите својата единствена понуда од над 2500 игри со друг богато портфолио на игри best low risk craps strategy. GrooveGaming има curated на разновидно портфолио на сопственички и 3-та страна HTML5 видео слотови и маса игри, како и над 2500 казино игри, заедно со најголемите Лото, Бинго, Телевизија, игри, Нула, Multiplayers и Sportsbook best low profile gpu single slot. GrooveGaming се препознае дека се различни земји имаат различни играч модели и барања, така GrooveGaming се прилагоди на игри листите и промоции за операторите кои работат на повеќе пазари да се одрази типичен регионален играч ставови, а со тоа помага да се вози играч ангажман и на приходите. GrooveGaming се напојува со технологија иновации.За разлика од растечко портфолио на игри, други GrooveGaming услуги вклучуваат напредни маркетинг и менаџмент систем, управување со ризик, регулаторната усогласеност, деловна интелигенција, филијалата промоција и услуги на клиентите, како и поддршка во лансирање, одржување, и расте нова онлајн казина како да се победи блек џек без броење. Siôr Walbyoff, раководител на развој на бизнисот во Скицата Игри, рече: "Ние сме среќни да имаат обезбедено ова партнерство со GrooveGaming, еден од индустријата најпознатите високо признаени до-доаѓаат казино услуги.Нашата експанзија со на врвот на светот агрегатори ни дава можност да обезбеди најдобри-вршење на содржината на нови пазари." Yahale Meltzer, COO на Жлебот Игри рече: "добивме силен интерес од оператори кои бараат да се подобри нивното портфолио на казино игри.Ова партнерство понатаму да се зајакнува нашата репутација како агрегатор на избор на основниот капитал (Тиер 1 оператори." За повеќе информации посетете ја www.groovegaming.com ЗА РИТАМ ИГРИ: Нуди голема игра библиотека од над 1500 HTML5 слотови, маса игри и видео pokers, Ритам Игри е со седиште во Израел и има лиценци издадени од страна на UKGC и на MGA.Мило Игри е основана во 2016 година од страна на група професионалци кои сите имаа сон за создавање на ексклузивни така претприемачи може да се одговори на зголемената игри потреби на светот.Експерт менаџери контрола на финансиските трансакции со точноста и предвидливост, и Ритам Игри е екслузивно услуги на клиентите ривали, и во повеќето случаи победи, повеќето мултинационални компании кои работат денес.Со интегрирани повеќе стримови од денес е врвот на сервиси Ритам Игри на моќ на пазарот за пристап со индустриски гиганти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се победи пламнал 7 слот машина.