Harrah ' S заливот брег покер соба

"Земајќи инспирација од шампионатот победа тимови од целиот свет, Betinvest е развивање на неговата новоформираната esports со силен фокус на запишување и негување на талент од минатото играчи, фанатик FPS фанови и што е најважно, луѓе кои се страстни за игри себе.Екипата која е изградена од нула во 2019, ќе ви помогне да се вози на компанијата е водечки присуство во секторот низ различни пазари во текот на наредната година во обид да стане една од првите три esports шансите провајдери во светот.Истражување на неговиот пристап кон создавање на таков иновативен тим Betinvest е eSports Проект Менаџер, Vitalii Humeniuk, се дискутира како неговата кариера почна да играте Dota 2 со некои од најдобрите светски играчи, Betinvest е едноставна, но ефикасна задржување на клиенти стратегија и зошто пошироката индустрија е само сега почнуваат да се земе esports сериозно.Што е вашиот пристап кон развојот на вашиот тим?Јас би рекол дека Betinvest има состави тим од посветени eSports ентузијасти кои беа израснати во индустријата и тоа е она што го издвојува нашиот пристап од остатокот од индустријата.Има тим на луѓе обучен во секој аспект на секторот ни овозможува подобро да ги разбереме потребите на нашите публиката и понуди нешто уникатно на пазарот – нешто што ние недостигаше кога индустрија прв почна.Земете на себе, на пример: јас ја напуштиле мојот eSports кариера назад во 2013 година затоа што моите родители не знаеле што eSports беше и никогаш не се поддржани мене играње на компјутерски игри.Се сеќавам дека јас се користи да игра против познати имиња како 'cr1t', 'NOIA' и 'HesteJoe Скапани' на турнири со награда базени на само €1,500 излиени од TobiWan и Wagamama!Погледне во овие играчи сега!TobiWan е една од најпознатите, ако не повеќето, познатиот Dota 2 рициново во светот, и "cr1t', кој сега е пуштена за Злото Генијалци, зеде 3-то место на TI 2018 harrah ' s заливот брег покер соба. Нашите патишта може да се подели во различни правци, но сите од нас имаат нешто заедничко: ние се уште се страстни за eSports.Сега, ние се разбере повеќе за игри на среќа и ние знаеме кои игри го привлече најголемите публиката, за сите на кои ни помага да се дизајнира нашите производи.Што е уште поважно, ние сме состави силен тим на трговците и аналитичари.Луѓето секогаш се каже дека ако најдете хоби што ќе ви донесе пари, вие нема да треба да работат еден ден во вашиот живот.Јас дефинитивно може да се согласувам со таа изјава кога мислам за нашиот ново-формирана тим harrah ' s заливот брег слот машини.
Betinvest е eSports аналитичари поминуваат часови анализа eSports податоци и нови информации од различни игри.Живеат трговците ги задржат своите очи лупено, нудејќи широк избор на телевизија шансите кои се достапни до крајот на клиентите.Нашиот маркетинг тим се состои од неколку луѓе кои, не толку одамна, беа само повремено eSports клиенти, но сега се работи на создавање на најдобрите eSports обложување услуга во светот.Што е вашиот пристап кон развивање на eSports производи за вашиот exisiting клиенти и нови играчи?Во моментов, ние нудиме шансите за над 20 eSports игри.Важно е да се запомни дека, иако таму не може да биде месечна турнири работи за сите оние игри во исто време, што би се гарантира да се види барем шест дисциплини што се понудени на нашите партнери,' веб-страници во било кое време.На оние, на првите три се: Dota 2, CS:GO и Лигата на Легенди.Ние нудиме приближно 2,000 пред-настани за време на натпреварот и до 1,000 живеат настани за овие три големи игри.Како за нашите следни чекори – ние никогаш нема да престане.Нашиот план за 2019 е да стане една од првите три водечки eSports шансите провајдери во светот.Ние се задржи во потрага за млади таленти и да се обиде да ги реализираат своите идеи за нови игри и нови пазари.Ние нудиме некои од најдобрите eSports обложување покриеност и да имаме еден тим на аналитичари и трговци кои живеат пресмета нашите шанси.Ние обезбедуваме живеат покривање на eSports натпревари и дозволи на луѓето да ги користат паметни телефони или други уреди, да ги гледате натпреварите и место живеат облози.Значи одговорот е едноставен – ние им даде на нашата публика она што го сакаат и тие го цениме нашите напори.Замислете дека гледате две лица играње тенис едни против други.Ќе се постави залог и, дури и ако не сте запознаени со играчите имиња, играта ќе стане интересно за вас наеднаш.Ние го правиме истото со eSports.Оваа година МРАЗ Лондон се забележува значително зголемување на eSports присуство.Дали ви се види ова да продолжите?Да, ние забележав овој тренд се гледа од страна на барања од посетители кои дојдоа на нашиот штанд на МРАЗ Лондон.Бројот на луѓе кои се заинтересирани во eSports услугите се значително зголемени, но ние бевме подготвени за овој и беа во можност да им понудиме на нашите нови партнери во куќата eSports податоци храна.Во однос на инвестициите во овој сектор, во Betinvest ние сме постојано проширување на нашите тим на трговците и аналитичари и формирање на свои шанси.Ние планираме да влезат на пазарот, со цел да станат лидери во првите три eSports дисциплини, и тогаш, се разбира, да се погледне во некои нови, цвета игри.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre јас може да оди во казино во 18.