јас може да оди во казино во 18

"Го реков пред овие се сите лаги од А до Ш И судијата пресуди во наша полза.Не може да се случи во подобро време." Според Rubinsky, тој напредни Zayat $2 милиони евра во кредити, и дека Zayat должници дека целосната сума на него како на 2005 година. Rubinsky надеваше дека Мартини ќе правило за тоа дека случајот имаше одобрени во 2008 година, кога Rubinsky рече тој добил текстуални пораки од Zayat вети дека ќе ги врати парите тој должници.Сепак, Мартини пресуди дека тоа беше јасно во оние текстуални пораки што Zayat беше велејќи дека тој не должам пари да се Rubinsky или која било друга партија. "Не сакам да го видам татко ми оди низ работи како оваа", рече тој јас може да оди во казино во 18. "Тој не го заслужуваат ова.Ако тој не сопствен Американски Pharoah, ништо од тоа и ќе се случува." Но, со тужба сега во rearview огледало, на Zayats може да се приклучат со остатокот на коњ тркачки светот во фокусирајќи се на Американски Pharoah е обид да стане првиот Тројна Круна победникот од 1978 година, кога се Потврди последните одвлече од исполнувањето.И додека многу коњи се обиде и не успеа, бидејќи тогаш, Американскиот Pharoah се гледа како силен фаворит да го отсвират.На Кентаки Дерби и Preakness Удели победник влегува во Belmont како 3-5 фаворит, мислев дека подолго трка има tripped до голем број потенцијални Тројна Круна победниците во последниве години.Неговиот најголем challengers во осум-коњ поле би можело да биде Матирано, кој заврши на четвртото место во Кентаки Дерби и е наведена во 5-1, и Материјалност, во 6-1, кој завршил шести во Дерби..

"Тоа е вкупно лага.Тоа е случај на уцена од страна на кривично." Оние коментари слета Zayat со клевета одговараат на врвот на коцкање тврдење.Но, се чини дека иако Zayat на крајот беше потврден.Според НАС, Окружниот Судија Вилијам Џ јас може да оди на казино во текот на бременоста. Од тогаш, тој рече, Zayat имаше платени врати дел од парите, но, сепак имаат повеќе од $1.6 милиони евра јас може да оди на казино во 18. Rubinsky е адвокат, Јосиф Bainton, рече дека тие се уште се размислува за своите опции во однос на случај, кој може да вклучува поднесување на жалба со 3 НИ Коло апелационен Суд.За Zayat, имајќи ја отфрли тужбата може да конечно му овозможи да се фокусираат на возбудата на саботата Belmont Удели.Во интервјуто со ESPN.com порано во недела, тој рече дека тужбата е повреда на него физички и психички.
Martini, Rubinsky е тврдат од назад до 2005 година, кога тој прв најмен истражувач и адвокат во обид за враќање на долгот.Тоа значеше дека тужбата падна надвор од шест-годишен статутот на ограничувања за случајот во Њу Џерси huff и плескавици слотови стан. "Јас сум загубена седум фунти на оваа недела," Zayat рече. "Правдата секогаш преовладува," Zayat реков На Асошиетед Прес huff n издувам слот демо.