е патолошко коцкање ментално растројство

Светот Покер Турнеја и DraftKings имаат reacquainted стара љубов, партнерство за Сезоната XVI WPT Европското Првенство во Spielbank Казино, Берлин.Обидете се да оди само тоа, да видиме каде тоа ќе ве однесе.Градење на силни партнерства, било да е тоа во животот или во бизнисот, е како доза на мирис соли кога станува збор за obviousness на придобивките што се таложи, и Светот Покер Турнеја (WPT) имаат нивните очи се ширум отворени Пеколен Портокал стил.Минатата недела, WPT одеше по улица држејќи ја раката на 888Poker.Вториот повеќето масивна онлајн покер соба оваа страна од стариот тиква што се наоѓа лево од мене стана онлајн покер соба притока на избор за WPTDeepStacks бренд.Оваа недела, тоа е крајот на DraftKings.Дневниот Фантазија Спорт (DFS) центар ќе биде примарен спонзор на Сезоната XVI WPT Европското Првенство во Spielbank Казино во Берлин, Јан 10-15 е патолошко коцкање ментално растројство. Настанот што ќе биде во директна конкуренција со PokerStars Карибите Авантура (СПС) во однос на телевизија мелење footfall е WPT обиди на reigniting Европска авантура која не успеа да се најде fanned пламен во сенка на Европската Покер Турнеја (EPT) бренд на неколку години.Настанот нуди $1.6 метри во гарантира парите, вклучувајќи $500,000 резервирани за $1,500 купи-во WPTDeepStacks Главниот Настан, и $1m издвои за $3,300 купи-во Главниот Настан.Со 888Poker грижа на WPTDeepStacks настан, DraftKings ќе се постават неколку стапчиња на динамит под Главниот Настан.На DFS Кралеви на Светот ќе биде домаќин на осум WPT Главниот Настан во квалификациите преку нивните МАК и НБА игри и ќе се обезбеди постои значителна DraftKings присуство на терен во Берлин во текот на настанот шансите за добивање на рамна во покер.
DraftKings ви понудиме услуга во Германија, Австрија, Ирска и велика БРИТАНИЈА. Reacquainting Стара Љубов, Тоа не е прв пат дека DraftKings и WPT биле доволно блиску да се смета пазувите влакната.Парот прв датум во 2013 година, со DraftKings станува WPT е Официјален DFS Партнер, но односот на крајот petered надвор како DFS бизнис налетав на нејзините многу-тоа се објавува spats со регулаторите шансите за добивање на 4 аса во texas holdem. DraftKings исто така имаат силна врска со Светската Серија на Покер (WSOP) кога во 2014 година пар потпиша двегодишен договор со кој ги видоа подигнувањето на DFS Салон во Рио и $1,500 купи-во DraftKings 50/50 настан каде половина од областа заврши во пари (себе вклучени).Врската заврши предвреме по Невада Игри регулатори принудени DraftKings за да излезете од нивната пазарна бидејќи тие не се одржи спортски обложувања лиценца.Но, за да се покаже што е можно кога DFS и покер исполнат, Max Steinberg, квалификувани за $10,000 WSOP Главниот Настан преку мали купи-во DraftKings бараж, и завршија на четвртото за $2.6 m.Планот за Напад На WPT Европското Првенство распоред е читлива токму тука.Интересно, WPT се случува долу на PokerStars/partypoker пат на нудејќи Високо Ролери мени со Шест Раце €10,300 buy-in High Roller Пон Јан 8, и €15,300 High Roller Прогресивна Баунти, следниот ден.На €1,500 WPT DeepStacks Главниот Настан работи Јан 5-8 и е последниот настан од сезоната кулминирајќи во наградата Играч на Годината.На €3,300 €1 милион ГДД Главниот Настан има две-почнувајќи летови и неограничен број на повторен влез за првите девет нивоа.Квалификациите за настанот преку DraftKings почнува Сонцето, 12 Ноември шансите за добивање 3 од еден вид во покер. Тоа е прв пат на WPT ќе televise Европската врз основа настан од Сезоната XII.Истата година, WPT одржани четири настани низ Европскиот континент, но тие броеви намалија во испрашувањето години.Тоа ќе биде интересно да се види дали WPT ќе се зголеми нивната Европска присуство надвор од Берлин, особено сега на partypoker МИЛИОНИ бренд и PokerStars Првенство во моментов се embroiled во рака за рака борба.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre шансите за добивање на 8 црно во рулет.