шансите за добивање 4 од еден вид во Texas Holdem

"Ние сме биле конзистентни во текот на последните две до три години.Ние не се направи flashy комерцијални ...

Дин Места Ltd.беше само Невада бизнис да се направи листата на Fortune Magazine "на Најбрзо Растечки Компании," доаѓаат во 26-ти на листата, магазинот објави во својата Септември. 2 претрес за да се утврди дали неговиот поранешен бизнис партнер Kazuo Okada и неговиот Aruze САД Inc.можат да гласаат нивните околу 20 проценти од акциите во Ноември шансите за добивање 4 од еден вид во texas holdem. Okada негира злодело, и во некоја тужба е во прашање времето на $135 милиони компанија донација на Универзитетот на Макао Development Foundation.Донацијата беше направен во време кога неговото Дин Macau подружница беше бараат одобрување за да се изгради нов казино.Акции на Дин Места изгубени 30 центи, или 0,26 проценти, да се затвори во $114.07 на Nasdaq. шансите за добивање 4 од еден вид texas holdem. 2 годишен состанок. "Нашите имоти во Кина се донесе стотици и стотици милиони долари назад во Лас Вегас." Списанието исто така, истакна Дин Лас Вегас' казино приходи, со пораст од 17 проценти.Компанијата е Macau стапка на раст беше 32 проценти, списанието рече. "Со еден збор, тоа е Кина," Wynn рече во телефонскиот разговор.
Дин Места е развивање на неговата $4 милијарди Дин Cotai проект во Макао.И покрај рецесијата е ефект на Лас Вегас, Дин Места е постојано профитабилна во голема мера се должи на нејзината светлина долг оптоварување и силна биланс на состојба, компанијата, рече.Гејминг компанијата објавено нето-приходи од $138.1 милиони денари, или $1.37 дел, во вториот квартал на приходи од $1.25 милијарди долари.Аналитичарите анкетирани од Јаху Финансии очекува Дин Прибегнува кон извештајот заработка $1.33 споделување на приходи од $1.31 милијарди долари во третиот квартал.На престижниот пласман доаѓа во рок-до Октомври ѕвезда фокс слот машина шеф. "Ние сме многу среќни," Wynn рече.

"Ние се грижиме за соодветен-на крајот на муштерии.Ние не претендираат да бидат Циркус Циркус.Ние се продаваат квалитет на производот, да се луѓе кои навистина се грижат за тоа." Дин рече дека изминатите неколку години се "болни", но приходи од Кина е дозволено на игри на компанијата да ја задржи својата работна сила, платите придобивки и да инвестира $100 милиони во реновирањето да Дин Лас Вегас ѕвезда фокс snes - шеф слот машина.