Aruze слот машина за продажба

Нова лебдат казино во Индиската држава Гоа се надева дека ќе успее да се направи сензација од престојуваат buoyant доволно долго за да ги импресионираат коцкање туристи.Четврток видов функционирање на 11-ден 'отворањето extravaganza' за Големиот Татко Казино на MV Среќа 7 72-метар садови чија оператор, Златен Глобус Хотели Pvt Ltd (GGH), тврди дека е "најголемите и најмодерните префрлани игри дестинации во Азија." Сад, која била изградена уште во 1995 година, е познат минатото, има работи aground на sandbar во јули 1997 година, а тоа беше да се имиња на своите постојани приставане на Mandovi реката.Тоа траеше неколку месеци пред MV Среќа 7 може да се префрли од неговото почивалиште и GGH привремено се пренесуваат на бродот игри операции на друг брод, на MV Сан Домино, кој декември aruze слот машина за продажба. GGH се заинтересирани за јавноста да го заборавајте ова жалење минатото, кој не помага спечелвам П е казино индустријата веќе сомнително локалното население бесплатен покер со пријателите не се регистрирате. GGH ангажиран бројни Bollywood ѕвезди во надеж дека на примамливата туристи да проверите брод 110 живеат игри маси, кои се шират во текот на бродот три нивоа, заедно со вообичаените асортиман на wining, јадење и други не-игри за забава опции.Лансирањето на новиот Голем Татко се совпаѓа со П е казино индустријата очекува пораст во нов бизнис од коцкари кои инаку би можеле да ги посетиле во казина во Шри Ланка, но кои сега ги видите Гоа како побезбедна опција по неодамнешните координирани бомбардирањето од страна на Шри Lankan терористички групи бесплатен покер со пријателите онлајн.
Daiji Светот цитирани GGH главен советник Narinder Punj велејќи П очекува да ги апсорбира 75% од коцкари кои одлучи да им даде на Шри Ланка мис.П е варијабилна казино индустријата е работа на кој никогаш не завршува снабдување на шест-месечно лиценца екстензии за поголемиот дел од оваа деценија, бидејќи владата се појавува не сакаат или не се во можност да се повлече чкрапалото на половина-печени, планираат да се преселат на казина на брегот и во постојан игри зона.Најновите на овие шест месеци, reprieves беше одобрена во Март без никакви кабинет дискусија, што доведува опозицијата Конгрес на партијата портпаролот Sunil Kawthankar да се жалат на тоа дека, и покрај сите владејачката BJP владата јавни изјави, "ништо не се случува." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатен покер со пријателите нема пари.