бесплатен покер победа вистински пари без депозит велика британија

Велика БРИТАНИЈА е Национален Коцкање Линијата е да се отвори 24/7 како од утре, 1-ви октомври 2019 бесплатен покер победа вистински пари без депозит велика британија. На линијата раководела исклучиво од страна на одговорни коцкање добротворна GamCare и финансиран од страна на GambleAware, е достапна на Freephone 0808 8020 133 или преку GamCare веб разговор објект тука.Обезбедување на бесплатни совети и поддршка на оние луѓе кои страдаат од коцкање поврзани штета, без разлика дали сами или некој што знаете, на линијата има fielded во вишок од 30,000 повици во изминатата година.На линијата која се вработат советници од GamCare обезбеди уво да слушаме и гласот за разговор да, во прилог да се биде во можност да се обезбеди со практични совети.Новиот часа, што стапи на сила од утре, ќе значи дека линијата ќе биде секогаш на располагање, секој ден од годината, се движат напред.Зборувајќи за одлуката да се направи на линијата на располагање 24/7, Ана Hemmings, Главен Извршен Директор на GamCare, рече: "важно е дека третманот и услуги за поддршка одразуваат достапноста на коцкање.Како такви, ние сме среќни да бидат во можност да се прошири на часови на работа на Националниот Коцкање Линијата за понатамошна поддршка на оние кои се погодени од коцкање поврзани штета бесплатен покер победа вистински пари без депозит. "Со 24-часовен природата на коцкање, луѓето понекогаш се чувствуваат во своите најизолираните во текот на ноќта, кога други услуги за поддршка се затворени.Тие сега ќе биде во можност да стигнат до нашите високо обучени Советници 24 часа на ден, кој може да го понуди на непосредна поддршка, совети и упатување на нашата мрежа на третман услуги на национално ниво." Додека Хелен Garratt, Директор на Клинички Услуги на GamCare, коментираше: "GamCare обезбедува широк спектар на услуги за луѓето во потреба, и ние сме многу задоволни што на линијата часа сега може да се прошири оваа поддршка во текот на ноќта." "Луѓето можат да се труди за да ги промените нивните коцкање, но чиста достапноста на коцкање options го прави борба.Се надеваме дека новиот достапноста на Националната Коцкање Линијата ќе биде во можност да одговара на овој круг-часовна активност и да понуди дури и повеќе поддршка." Марк Etches, Главен Извршен Директор на GambleAware кои се за финансирање на линијата, рече: "GambleAware е одговорен за пуштање во употреба на Националните Коцкање Линијата, што е суштествен елемент на новите Национални Коцкање Третман Услуга." "Наш приоритет е да ги задржи луѓето безбедно и да се обезбеди поддршка услуги кои се лесно достапни.Како такви, ние сме задоволни да се средства за продолжување на линијата е работни часови, и ние ќе се оцени неговата ефикасност со текот на времето." Додека Тим Милер, Извршен Директор во велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија, рече на проширување на линијата е часа: "пилот да се прошири на часови на Националната Коцкање Линијата е многу добредојдовте чекор колку правиш работи во казино. GamCare е специјалист за советници се сега таму, ако луѓето имаат потреба од поддршка во секој час од денот.Оваа промена настана од влезот на луѓе со животно искуство во истражувања и покажува зошто кои продолжија текст е од витално значење." Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. колку не треба да се отвори казино.