ресторани во близина на делавер парк казино

"Мислам дека тоа го прави тешко за MGM Места за да се добие Mandalay Bay случај разрешува тврдејќи тоа е осамен стрелач, и тие не може да имате некогаш предвидува." Долгогодишен граѓански litigator Роберт Eglet рече дека одлуката ја отвора вратата за тужителите до прашањето дали MGM Места имаше доволно безбедносни мерки за да ги заштити своите казино гости и оние во Лас Вегас Село концерт страница, која на компанијата, исто така, поседува.Тие прашања се појави во најновата рунда од тужби.На Humphries одлука, исто така, може да се толкува и да се вклучуваат слични инциденти на масовното насилство на места освен Mandalay Залив, рече Eglet, кој се подготвува да тужи MGM Места во име на жртвите на пукањето ресторани во близина на делавер парк казино. Eglet рече тој, е поттикнување на адвокатите низ целата земја да се чека ресторани во близина на deerfoot ин и казино. Eglet планови да ги здружи силите со адвокатите низ земјата во бараж на тужби во текот на снимањето.Истражувачите ангажирани од страна на Eglet се раскопува докази, дури и како Лас Вегас полицијата допрва треба да ги заврши своите кривична истрага.Прашања напред Како голем како на оган судски постапки беше, постои потенцијал за многу повеќе жртви да тужи во текот на снимањето, Eglet рече.Имаше само 5.000 луѓе престојуваат во MGM Grand во 1980 година, но повеќе од 20.000 евра присуствуваше на Пат 91 Жетвата музички фестивал.Многу од оние луѓе кои страдаат од стрес, Eglet рече црвена линија vs сина линија покер.
"Вие веќе не треба да го покажат точниот околност беше блиска," тој рече. "Кога MGM оган случиле, на MGM не имаат ист вид на стигнат до тоа што е сега", рече Bernstein, кој е со оглед на тужби против компанијата.Досега, помалку од две дузина тужби се поднесени во Лас Вегас и Калифорнија во текот на снимањето.Четиринаесет жртви, главно, наведувајќи тие претрпе стрес во текот на масакрот, поднесени случаи во Кларк Каунти Окружниот Суд во средата црвено фенер гром долина казино. 1 снимање, на Невада Врховниот Суд панел издадено решение со кое што би можело да се изостри прашања во врска со соодветноста на безбедност на Mandalay Залив и зголемување на неговата одговорност.Владејачката е лебди во текот на хотел-казино и нејзиниот сопственик, MGM Места Меѓународни, како на компанијата протези за бегство на тужби поврзани со пукање и скап, yearslong суд битка.Стрелецот загинаа 58 concertgoers и повреди повеќе од 500 другите на патот 91 Жетвата музички фестивал, од спротива на улицата од неговата 32nd-кат Mandalay Bay suite пред очигледно преземање на неговиот сопствен живот.Врховниот Суд случај произлегува од напад во 2010 година на Калифорнија двојка, Carey Humphries и Лоренцо Rocha, внатре во Њујорк-Њу Јорк, уште MGM сопственост.Понизок суд ја одбил нивната тужба врз основа на одморалиште немал познавање на напад ќе се случи.Но, во 2-1 одлука, Врховниот Суд панел укинал таа цел.Тоа пресуди дека Њујорк-Њујорк треба да се знае нападот беше блиска, бидејќи таму биле слични инциденти на насилство таму црвена линија сина линија покер.
"Тие го добивме на стрелецот извршување намерна чин дека тие може да се расправаат не беше блиска," тој рече најблиску казино во пристаништето townsend вашингтон.