најблиску казино да Portage висконсин

Човек обвинети за пукање до смрт покер играч во Stafford, Тексас, пред четири години го промени својот молба да виновен средината на судење во средата.Ерик Норис, 28, бил обвинет за капиталот, убиство, тешка кражба и разбојништво и тешка напад во однос на смртта на Мисури Град бизнисмен Доналд Leonetti во приватна, високо-удели покер игра најблиску казино да portage висконсин. Leonetti беше 45 во времето на неговото убиство.Обвинетиот е ненадејна промена на срцето дојде по воведувањето на клучна фигура на докази — на видео снимање на Норис' оригинални полицијата исповед — кои одбрана тим имаше бараше да се исфрлат.Норис' случај беше одложен за неколку месеци од продолжи преговорите околу тоа дали изјавата на полицијата за апсење може да се поднесе на суд како доказ.Тоа беше на крајот одобрени од страна на апелациониот суд.На 17 јули, 2014 година, Норис и непознат accomplice го принуди својот пат во канцеларија, простор во еден шопинг центар, каде што Leonetti и околу десетина пријатели се собраа за приватна покер игра.На напаѓачи беа маскирани и сметководствена пушки колку за совет казино дилер.
Leonetti имаше лево на покер игра непосредно пред грабеж и се врати да бидат сведоци на тоа што во тек.Според полициските извештаи, тој се обиде да се справи со разбојници и бил застрелан мртвите.Мажи, наводно, ги зеде $20,000 од покер играчи колку да се започне со во покер. Leonetti беше многу сакаше фигура во Мисури Град заедница, каде што тој беше познат како "Крал на Кошули" за својата успешна Т-Маица печатење бизнис.Друг човек, Чак Olson, бил застрелан во главата, но преживеал да се земе стојат и да сведочи.Неговата идентификација на Норис во идентитетот парада беше еден од многу парчиња докази, одбраната бара да се отфрли од случајот, наведувајќи го точниот судницата идентитет процедури не биле за да се почитуваат.Во 2016 година, Норис се сврте надолу молба договор со кој би го виделе се обидоа на помалку задолжени за прв степен убиство.Кои се понудени три истовремени живот реченици со можност за помилување по 30 години, ако биде прогласен за виновен.По игра првата половина на исповед видео, јавен обвинител Томас Pfeiffer увери Норис дека молба се справи уште стоеше, По што Хјустон Хроника опишан како "tearful разговор со неговото семејство," Норис реши да го прифати договор, кој тој не ќе биде во можност да поднесе жалба колку да се земе во казино. Leonetti сопругата, Jenni, опишани ненадејна олеснување на вина молба донесе до пријателите и семејството, кои имале чекав четири маки години за затворање казино del sol работни места tucson а до ш.

"Тоа е само е толку долго, како и над четири години само се чека и да се чека и кои сакаат правда", изјави таа Хрониката казино del sol мексикански ресторан. "Тоа беше како оваа тежина која подигна надвор од мене.Тоа беше како олеснување дека тоа е само минато." казино del sol нови ресторани.