казино Del Sol отворен денес

Откако во јули распишување план да се донесе нов казино развој на 71-акра парцела на пустината земјиште во југозападниот долина на околу 2 километри западно од Лас Вегас Лента што го има во сопственост, бидејќи 2000, локален казино оператор Станица Казина доби некои добри вести, во вторникот ноќта.Според еден извор, на Пролет Долина Градот Советодавен Одбор се гласа во корист на операторот планови за сепак да биде именуван за casino resort, која, наводно, вклучува само во рамките на 100.000 квадратни метри на игри простор со 2,000 слот машини и 40 маси игри, state-of-the-art sportsbook, 400-плус соба и апартмани хотели и од 20.000 квадратни метри на отворено јадење простор.Приходи поттик: По одбор е одобрување, Лас Вегас-базирани хотел и казино компанијата објави следната изјава.. казино del sol отворен денес. "Станица Казина цени Пролет Долина Градот Советодавен Одбор и неговите жители за нивните текст и поддршка на Durango проект.Нашиот нов развој ќе биде голем плус и голема заедница партнер, вработување на илјадници изградба и полно работно време, членовите на тимот и создавање на десетици милиони долари во њу државните и локалните даноци.Компанијата изгледа очекуваме да објават повеќе информации за проектот во недели напред." Сообраќајот на жалба: Додека пет-член на одборот даде планови зелено светло, членови на заедницата на unincorporated град во Кларк Каунти биле при рака за време на состанокот да ја искажат својата загриженост, со проектот познат како "Durango Станица." Очигледно, област која го опкружува имотот е станбен и постојат училишта се наоѓа во близина на предложените влезовите.И некои од 50 или така град луѓе кои присуствуваа на состанокот рече дека тие се загрижени за зголемување на сообраќај и освен ако не е приспособена на казино не треба да оди нагоре.Во меѓувреме, Кулинарски Унија, која, наводно, има членови кои живеат во областа, исто така, беше претставена во вторник во исполнувањето.И според CBS-поврзани телевизиска станица KLAS-ТВ 8 Вести Сега, тие, исто така, се противат на планот се должи на загриженоста за сообраќај.Станица Казина, наводно, објави следната изјава во одговор на Кулинарски Унија опозицијата.. трикови за да победи блек џек онлајн. "Тоа е жално, но ние не сме изненадени, како што се зголемија користи за да децении на бескрајни малтретирање од страна на кулинарски унија.Наместо applauding проект кој ќе плаќа милиони на локалните даноци, да се создаде убава нов простор за соседството и да се создаде илјадници изградба и постојани работни места, вклучувајќи работни места, за луѓе што наводно се грижи за, тие се на ниско патот и да игра ситен политика.Ништо што доаѓа од кулинарски унија може да им се верува." Загриженост за да се решат: Сепак, плановите за проектот беа одобрени од страна на одборот, а исто така препорачува дека на програмерите да ги разгледа сите подобрувања.Ребека Miltenberger, недвижности адвокат претставуваат Станица Казина преку Денвер-врз основа на закон фирма на Brownstein Хајат Farber Schreck, кој го објаснува обемот на проектот на состанокот присутните, рече, "Ние ќе се работи преку било сообраќај се однесува со персоналот." Адвокат, исто така, рече дека проектот презентирани "предлага многу помалку интензивна употреба." Според 8 Вести Сега, а конечната одлука ќе биде донесена кога Кларк Каунти комесари се сретнат следниот месец, и дека тие ќе се земе јавен коментар и вторник е гласаат во предвид.Назад во јули кога Станица Казина директори сподели детали околу нивните планови за долгоочекуваниот Durango проектот, тие рече дека целта е да се пробие земјата во првиот квартал од 2022, со проектот се очекува да се земе од 18 до 24 месеци од тогаш.Според претходниот извештај, позицијата на Станицата Казина Главен Извршен Директор Франк Fertitta III и матичната компанија, Црвена Карпа Одморалишта, Inc., е дека оваа област, која има малку конкуренција во рок од пет квадратни километри и има растечка популација, е зрела за казино.Јули Лас Вегас Преглед-Весник извештајот цитира една белешка од Џ трикови за да победи онлајн покер.
Морган игри аналитичар кој го става на вкупните трошоци за развој на околу $400 милиони.Во работи за повеќе од две децении, операторот планираше да отвори казино со 201-копче хотел кула и простор за состаноци во 2008 година, но и оние планови беа изрибан поради Големата Рецесија. трикови за да победи онлајн рулет.