паркинг во хард рок казино Coquitlam

Во четвртокот, на Натпревар-E-Да-Nash-Таа-Сакаат Бенд на Pottawatomi Индијанци, порано познат како Пиштол Езеро Племе, најави планови за проширување за својот 5-годишен Пиштол Езеро Казино во Wayland, Мичиген.Додека прелиминарна работа е веќе во тек, оваа пролет изградбата ќе започне како племе додава 300-члениот мулти-станица вклучена, дополнителни игри кат плоштад снимки, како и проширување на Сцената 131 салон и забава област.Сегашниот тим член трпезарија ќе биде заменет со нов работник трпезарија и дневна, и ќе обезбеди дополнителни шкафче простор, пауза соба и вработен кафе.Проектот се очекува да биде завршен во летото 2017, според Пиштол Езеро Племенски Игри Орган Одбор соопштение за медиумите.Однапред на пролетта изградба, сајт подготовка е започната од страна на Кларк изградба, казино на службени лица, рече.За време на траењето на казино проширување на проектот северозападниот паркинг ќе бидат затворени надвор.Се наоѓа помеѓу Grand Rapids и Kalamazoo исклучи Излез 61 на САД 131, првата фаза на казино е изграден во 2009 година, на дел од приближно 147 хектари во Allegan Каунти дека федералната влада сместени во доверба за племето.За време на изградбата тоа генерирани 750 работни места.Во моментов, повеќе од 1,600 слот машини, храна суд, 33 табела игри, 225 седишта кафе се управувани од страна на казиното, заедно со ложата, барови, и во живо забава.Среде правен предизвик што прошири по целиот пат до U паркинг во хард рок казино coquitlam. Врховниот Суд, казино отвори во февруари 2011 година паркинг во хард рок казино biloxi. За да се потврди племето е резервација доверба статус и да се заштити објектот од ефектите на Salazar v паркинг во хард рок казино форт lauderdale. Patchak и Carcieri v правило omaha покер hi-lo. Salazar одлуки S правило покер suite со кец на десетка.
1603 (pdf) беше усвоен од страна на Конгресот, Пиштол Езеро Доверба Земјиште Реафирмација Акт, според Indianz.com.На Натпреварот-E-Да-Nash-Таа-Сакаат Бенд на Pottawatomi во сопственост на Индискиот казино е управувана од страна на Племето е управување со партнерот, MPM Претпријатија, LLC.Таа е во сопственост на приватни инвеститори од Мичиген и филијалата на Станицата Казина, Inc. правило покер suite 1 2 3 4 5.