пастирите време слот доби вклучен со комичар

Крис Klodnicki заработил здрава $801k за преземање на Еп Покер Лигата $20k микс-max главниот настан на дланките во Вегас.Трет и последен EPL случај на 2011 видов 100 играчи учествуваат, вклучувајќи Енди Bloch, кој заработил неговиот начин на страна triumphing на EPL е третото Про/Am настан минатата недела.Главниот настан во конечната табела зеде 15 часа за да се произведе еден победник, со Андреј Lichtenberger последен пат да падне во Klodnicki рацете пастирите време слот доби вклучен со комичар.

Lichtenberger зедов $514k за завршувањето на втората, додека на трето место finisher Џо Tehan зеде $306k и Мајкл Mizrachi заработил $174k за ликвидација до четвртото место.На EPL ќе reconvene на Јан. 27 во дланките е онлајн коцкање е нелегално во филипини. Edoardo Alescio има преземено Светот Покер Турнеја Венеција главниот настан наслов, outlasting на 212 други конкуренти кои anted до €3,300 купи-во во финалето WPT случај на 2011 година е онлајн коцкање нелегално во вирџинија. Италијански Alescio заработил €175k за победа, плус $25k седиште во WPT Првенство во Bellagio во Вегас следната година.Второпласирана беше Американски про Стив О'Dwyer, кои ќе имаат €95k да се прогласи кога тој поминува низ царината, додека италијански Мишел Caroli зеде и третиот €67k.На WPT е првиот настан на 2012 година ќе биде неговата прва станица во Даблин на Јан. На WPT е закажана за да се направи се врати посета на Венеција со почеток Февруари.
6 и кога го прави тоа, тоа ќе има нов женски сидро повикувајќи се на снимки за неговата телевизиска покриеност.Поранешниот Покер По Темни водителка Marianela Pereyra беше побарано да ги собереш на микрофон падна од Кимберли Lansing како таа се упати надвор од вратата на нејзиниот пат кон породилно одделение. (Всушност, Lansing е sprog не се должи до февруари, но зошто да се преземат ризици?) Нема дефинитивен временска рамка за тоа колку долго Pereyra ќе биде држење на форт во Lansing отсуство, па уживајте во неа додека таа трае.Уште една неодамнешна покер персоналот промена вклучува PokerStars разделба начини со долгогодишен Тим Про член Џо Hachem е онлајн коцкање нелегално во оае. Hachem беше биле со Ѕвездите уште од својот 2005 Светската Серија на Покер главниот настан победи, и додека тој ја опиша шест-годишен однос како "голем кандидира," тој одлучи да се "извршуваат други можности за кариера" сега дека неговиот сегашен договор е истечен.Ѕвездите' комуникации точка лице Ерик Hollreiser рече дека компанијата сака Hachem "сите најдобри во покер масата и во животот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre pro boat blackjack 29 ersatzteile.