е онлајн коцкање нелегално во сад

SBC Настани започна што се верува дека е најстариот сеопфатна агенда конференција спортско обложување индустрија досега за Обложување на Спортски 2017 (12-15 септември).Кој 42 сесии низ среда 13 и четврток 14 септември, #boscon2017 ќе презентираат над 150 експерти од двете обложување и спортски арени, што опфаќа три сали во Olympia Конференцискиот Центар во Кенсингтон, West London.Најновиот прилог на агендата е песна посветена на податоци и се користи и во трговијата и маркетингот, кој вклучува увид од BetGenius Развој на Бизнисот Директор Мет Stephenson за тоа како живеат податоци е туркање се врати на границите на во-игра обложување.Една од осум песни работи како симултани блокови од три, 'Обложување на Податоци', исто така, ќе допир на интегритетот на податоците, во иднина улогата на вештачка интелигенција (AI) и машинско учење, и да го подобри усвојувањето на клиент на податоци е онлајн коцкање нелегално во сад. SBC генерален Директор Енди McCarron коментира: "Обложување на Податоци е осмиот и последен потврди песна за #boscon2017 агенда која ги задоволува побарувачката за таков огромен спектар на спортски и обложување поврзани со предмети.Колку што ние може да се види тоа е најстариот сеопфатна агенда на сектор досега е онлајн коцкање нелегално во велика британија. "Оператори се особено заинтересирани за безбедноста на податоците се користи, live обложување зависност на податоци, и како omni-канал успех може да се зголеми со ПИ способности." Обложување на Податоци е една од шест песни кои се случуваат во конференциски сали 1 и 2, заедно со два-ден 'Обложување на Esports', 'Обложување на Филијали', 'Обложување на Иновации', 'Обложување на Регулативата" и "Обложување на Трки', организиран во соработка со Трки Пост.Во меѓувреме, главниот аудиториум во Olympia, со простор за до 450 делегати, ќе биде домаќин на 'Лидери во Обложување' за еден ден и турнејата на тематски обложување прашања во тенис, крикет, рагби, кошарка, бокс, ставајќи 'Спорт во Фокусот" на ден два.Ова вклучува ажурирање на натпреварот fixing issues во тенис, разбивање на границите со свеж пристап кон крикет врз основа пазари, и стручен водич за надминување на НБА е 'раце должина пристап" за да се осигури поблиска интеракција помеѓу кошарка и обложување pro boat blackjack 26 brushless. McCarron продолжи: "Ние сме возбудени за да турнеја на водечките спортски со нашите "Спорт во Фокус' песна на ден, два, кога веќе го потврди сплав на специјалисти, вклучувајќи и Лестер Тигри Шефот на Брендот Крис Роуз, PAOK Кошарка Претседателот Бане Prelevic и извршен ДИРЕКТОР на FIBA Кошарка Лигата на Шампионите, Патрик Comninos." Листата на високо квалитетни имиња се појавуваат во Обложување на Спортски 2017, исто така, вклучува Небото Обложување & Игри извршен ДИРЕКТОР Ричард Флинт, SuperBet Директор Џејми Харт, Favbet извршен ДИРЕКТОР Никос Chalikias, Совршенство извршен ДИРЕКТОР на Париз Смит, XL Медиуми извршен ДИРЕКТОР Ory Weihs, Подобро Колективна извршен ДИРЕКТОР Jesper Soegaard, Parimatch извршен ДИРЕКТОР Сергеј Portnov, Mybet извршен ДИРЕКТОР Маркус Peuler, BetBright извршен ДИРЕКТОР Марко Brennan и Г-Зелена Глава на Sportsbook Enda Gaffney.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre pro boat blackjack 24 rtr 24-inch catamaran.