John Doe Le Casino Magnifico

Светот Покер Турнеја (WPT), и Twistory Забава, за објавување на нивниот прв краток клип на нивните Belle е Војна ТВ сегмент; Павле Newey и Devilfish меѓу Британски ѕвезди ја потврди да се игра во WPT велика БРИТАНИЈА; и WPT Фондацијата глава до New York City за да биде домаќин на "All-In" за Деца Покер Турнир.Тоа беше уште во јули дека ние прво ти донесе вестите на партнерство помеѓу Twistory Забава Студиа и Светот Покер Турнеја (WPT), и сега можеме да го споделам со вас прв од една серија на кратки видеа иам актерка Danielle Vasinova и ѕвездите на покер во светот.Договорот го гледа телевизија сегменти на Twistory е многу успешна Belle е Војна инкорпорирани во претстојните епизоди на Светот Покер Турнеја е телевизиско покриеност, и првиот видео ѕвезди Danielle Vasinova во улога на Belle, со Лиз Наместо и Мајкл "Мелницата" Mizrachi преземање на улогата на cowgirl и каубој john doe le casino magnifico.
Belle е Војна играчи кои се заврши меѓу првите 13 на мобилната верзија на табла, исто така, ќе добие можност да се појави како натпреварувач во WPT сегмент.Емисии се емитуваше на Фокс Спортски Нето (FSN), и голем број од висок профил аргументи ќе се приклучи на Рамките и Mizrachi во дивиот запад.Британски Ѕвезди Потврди за partypoker WPT велика БРИТАНИЈА High Roller ноември се случува да биде многу важен месец за Роб Yong, Симон Trumper, и остатокот од тимот во Мрак до Зори (DTD).Картичката соба, што многумина веруваат дека да се биде најдобар во Европа, е пуштен домаќин на partypoker и Светот Покер Турнеја: Ноември 9 – Nov 23, каде што ќе има една цела низа на настани кои вклучуваат £250,000 Гарантира WPT се Загрее, г 1m Гарантира WPT500, £1 милион евра Гарантира WPT Главниот Настан, и £300,000 Гарантира WPT Висока Ролери.Како и обично, Yong и Trumper не се седи околу надевајќи се дека играчите се претвори, и тие веќе се потврдено пристоен низа на Британски ѕвезди, и млади и стари – за да се појави во еднонеделен прослави john candy poker scene stripes. Barny Boatman (човечки ресурси и МЕНЕ), Крис Итар (МЕ), на Луд Турк (МЕ), Карло Citrone (МЕ), Mitch Џонсон (МЕ), Павле Newey (HR), и Ѓаволски (човечки ресурси и МЕНЕ) се во моментов на имиња hogging никаквеци галерија на DTD веб-сајт.Постојат плетеницата на интернет и во живо, сателити за да изберете од, така главата на DTD веб-сајт за понатамошни детали.Детската Болница во Филаделфија и WPT Фондацијата Присутни 'All-In" за Деца Покер Турнир.На WPT Фондацијата продолжува своето "Играат за Подобар Свет" серија од добротворни цели покер настани од страна на хостинг најголемите добротворна покер турнир да имаат корист од главните НАС децата болница: 'All-In" За Деца Покер Турнир.Настанот ќе се одржи на Мандарински Ориентални во Њујорк, Wed Oct 29, 2014, и сака на поранешниот WPT Играч на Годината, Енди Frankenberger, повеќе WSOP хривнија победник Ванеса Selbst, а на настанот MC Фил Hellmuth Jr. сите ќе бидат во присуство.Овој турнир беше ко-основана во 2008 година од страна на покер играч и бизнисмен Даниел Shak, Зборувајќи за настан, WPT Prez, Адам Pliska, имав да кажам john hunter da vinci slot. "Во мојата неодамнешна посета со Lynn {Gilmartin} и Винс {Ван Патен}, ние сведок од прва рака извонреден работа се врши од страна на грижат и посветен персонал на детската Болница во Филаделфија.СЕКА посветеност на квалитетот на животот за децата од сите возрасти е прекрасна и длабока, и WPT Фондацијата е награден за поддршка на наследството на ИСЕЦКА, која се состои од повеќе од 150 години на обезбедување на земјата-кршење и лични здравствена заштита на младите луѓе." Настанот бенефиции детската Болница во Филаделфија (ИСЕЦКА), и на нивниот извршен ДИРЕКТОР, Стивен М она што е најблиску казино во фиренца алабама.

Altschuler, M. D., е воодушевен со партнерство. "Ова е исклучителен настан и ние сме среќни и уште еднаш партнер со WPT Фондацијата.Додека нашите млади пациенти доаѓаат да се ИСЕЦКА од целиот свет, ние ги третираат илјадници деца од десно тука во Њу Јорк, правејќи го овој настан уште повеќе посебни." Досега, многу успешен турнир серија на виделина, речиси $5 милиони евра за ИСЕЦКА, уште еднаш докажува покер страст за филантропијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е најблиску казино да encinitas ca.