Red Hot покер не расте

Full Tilt има отстранети глави-up табели од нивните онлајн покер нуди во обид да се отстрани потенцијал камен на сопнување кога станува збор за задржување на повик играчи red hot покер не расте. Full Tilt има отстранети Глави-Up прстен игри од сајтот.Веста дојде врз основа на еден блог пост напишан од страна на Full Tilt генерален Директор Доминик Mansour.Одлуката се составен дел на стратегијата се дизајнирани да ја задржат обичај на обичните играчи – стратегија дизајниран, и често се омаловажува, од страна на Jonas Odman кога е воведен на Bodog производ многу месечини пред.На повратни информации што Mansour тим ја турка под неговиот нос покажува дека главите-up табели даваат два големи недостатоци во смисла на задржување на повик играчи: 1 red hot покер болка во рамото. Искусни добрите беа подигање на послабите играчи.Послабите играчи се губи.Што не е многу забавно.Тие лево за да се направи место за плетење. Обичните играчи најде на ХУ арена заплашува и збунувачки како regs одби да игра против други regs. Mansour и неговиот тим исто така, направи промени во ходниците и на начин играчи одберете игри.Целиот процес е поедноставен, ги зема секунди, за да се седи и ги отстранува табела избор од брусилки зафат.
Nosebleed удели, Студ, Подготви и да се Меша Игра прстен игри, исто така, бил отстранет за да се поедностави игри на понуда за случајни играчи.Разговарав со Full Tilt Играчот Амбасадорот Марк 'PlayinWitDreams' Кенеди за да го добиете неговиот приказ на промените и тоа е она што тој имаше да каже? "Неодамнешните промени на Full Tilt падне во две главни категории: 1) намалување на способноста на играчите да изберете одредени табели/целна одредени поединци 2) отстранување на HU парични игри.Со оглед на број 1, модерен трети лица софтвер им овозможува на играчите да посебно се концентрира на одредени играчи тие се чувствуваат дека се слаби.Ова создава многу предаторски средина која јас лично чувствувам оди премногу далеку.Овие промени се помогне да се ублажи тој проблем.Вториот главен дел од промените се отстранува целата под-делот на покер економија која стана толку грабливи дека редовно наспроти редовни игри се реткост, а не норма сега. "Нови играчи на сајт кој се игра HU се многу помалку веројатно дека ќе се врати, тоа навистина може да се објасни само со нивното искуство да биде unenjoyable казино rama час телефонски број. Full Tilt може да се воведе мерки за ублажување на ова прашање малку, но тие одлучија да се земе еден храбар чекор и да ги отстрани дека играта во целост.Очигледно е дека некои играчи не ќе се допаѓа таа промена, но јас ги почитуваат за преземање на една храбра одлука казино rama е отворен денес. "Одговорот од играчите воопшто е позитивен, и покрај некои вокални naysayers.Мислам дека целокупната луѓе веруваат дека со овие промени ќе се создаде подобро искуство за рекреативни играчите и јас за едно се согласувам.

"Тоа е, исто така, важно е да се напомене дека постојат повеќе промени доаѓа до страницата со текот на наредните месеци, и овие чекори се неопходен дел од создавање здрав екосистем пред она што лично мислам дека се некои навистина иновативни карактеристики се запознаваат." Што мислите за промените?Храбар?Ballsy?Срање?Дозволете ни да знаеме.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино rama ice cube билети.