она што е најблиску казино да Emporia канзас

Макао е надеж за подмладување на својата болниот гејминг индустријата лажат повеќе, со маса пазарот коцкари од висок ролки.Што би можело да биде позитивен во текот на подолг рок, но претставува предизвици во време кога се патува на игри на центар е си уште ограничено, според аналитичарите.Новиот извештај од истражувањето фирма Bernstein ја нагласува важноста на обичните играчи на среќата на Макао concessionaires, истакнувајќи дека идните бруто игри приходи (GGR) раст во специјалниот административен регион (SAR) ќе биде извори повеќе од маса играчи на пазарот од Вип.Податоците потврдуваат дека коцкари со недостаток на голема bankrolls се повеќе се важни делови на Макао GGR слика.Како што неодамна, како во 2011 година, маса играчи на пазарот претставени само 27 проценти од Макао годишниот GGR.Но, во текот на изминатата деценија, дека демографски постојано придонеле за поголемо парче на SAR гејминг промет.Таа сега вози повеќе активност од висок ролки, според Bernstein.Тоа ја подвлекува важноста на reopening патување со повеќе региони на Кина и Пекинг повторно издавање на индивидуални посети шема (IVS) визи.Во моментов, ние сме сите на чекање.Се надевам дека Macau може да им укаже доверба за да сите различни органи [во копното] и дека тие се разгледа повторно [издавање на] визи", рече Macau Владата на Туризмот Статистика (MGTO) Директорот Марија Елена де Сена Fernandes во забелешките на локалните медиуми вчера.Сена Fernandes додаде дека нема разговори помеѓу Макао и Пекинг во моментов се одржа во однос IVS издавање или патување контроли.Во најголемиот светски игри центар, некои оператори, како што се Melco Летувалишта и Забава (NASDAQ:MLCO) и Дин Летувалишта (NASDAQ:ДИН), се повеќе levered да VIP корисниците трендови.Спротивно на тоа, ривали како што Галакси Забава и Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS) зависат повеќе по маса играчи на пазарот.Вториот може да биде добро место да биде за concessionaires и инвеститори слично во текот на следните неколку години она што е најблиску казино да emporia канзас. Bernstein, прогнозите тоа ќе потрае до 2023 пред Macau GGR блузи 2019 нивоа.Но 2023 може да донесе рекорден промет од $47 милијарди долари, управувано од соединение годишен раст од осум проценти во маса сегмент.За среќа за Галакси и LVS, провинцијата Guangdong неодамна заврши нејзината карантин политика кои се однесуваат на патници кои пристигнуваат од Макао.Тоа е важно, затоа што Guangdong сметки за 30 проценти на маса пазарот и 15 проценти од ВИП GGR, според Bernstein.Во моментов, патници од цела Кина може да влезе во Макао.Сепак, со IVS издавање прекината, враќајќи се дома е прашањето.Станува збор за комбинација на игри центри проблеми е дека Пекинг е замрзнување IVS дозволи за поединци и туристички групи.Дополнително, Хонг Конг се соочува со големи uptick во coronavirus случаи.За две недели крај јули 27, 1,163 нови случаи се појави во која SAR, и органи рече потеклото на речиси 500 можеше да се проследи.Тоа е релевантно за Макао е раст аспирации, бидејќи, по Guangdong, Хонг Конг е вториот најголем фидер пазарот на игри всушност мека. infinix s3 plus price in slot.