Flagstaff Az близнак стрели казино

Шведската слот специјалист Quickspin, а Playtech Група компанија, објави својата прва џекпот игра, Змеј Потера.Во својата седма ослободување на годината, Quickspin има создадено и забавна игра и лото игра во еден пакет.Оваа 3×5 ролна слот со 20 betlines може да се пофали со одлична Азија тема steeped во традиционалните симболи, со впечатлива графика придружени со убава тематските музика.Со огнен змеј кој 'дише' Дивините на репортажите, Слободен Врти Бонус, и Змеј Бисер Respin функција со четири джакпот, Змеј Потера може да се пофали со неколку фантастични карактеристики кои се загарантирани за да се создаде уникатен и возбудливи игри искуство.Во Змеј Бисер Respin функција, корисниците ќе можат да соберат до 15 Змеј Бисер симболи да предизвика Мини, Мали, Големи, или Големата Лото.Повеќе симболи, на повисоко џекпот ниво – и на поголем влог, поголема корисникот шанси за победа на Големата лото.Да се направи оваа лото игра сосема уникатна, Quickspin има создадено две верзии – што значи дека операторите се два за цена на еден flagstaff az близнак стрели казино. 'Dragon Потера Брза' има €10,000 целта и ќе ја плати прогресивна Голем Џекпот на речиси секојдневно, додека стандард "Змеј Потера' верзија месечна џекпот може да ја достигне изнесува над €100,000 fl studio ефекти слотови исчезнати. Операторите можат да изберат да работат на едната или на двете верзии, што го прави возможно да се однесуваат на еден поширок спектар на играчи во исто време.Играта ќе имаат multijurisdictional поддршка и ќе користи џекпот специфични за операторот и регионот.Сите вообичаени gamification алатки во Quickspin Промовира каталогот ќе биде достапен од еден ден.Ерик Gullstrand, Главен Производ Службеник на Quickspin, рече: "Ние сме супер возбуден за ослободување на нашата прва џекпот игра, и ние сме убедени дека нашите играчи и оператори ќе љубов Змеј Потера.Тоа е и забавен Quickspin игра anda џекпот игра, со додадена возбуда да се биде во можност да победи навистина голем пламен бразилецот steakhouse гранд казино.

"Ние исто така сме горди да се во можност да се создаде две различни верзии на оваа игра, така што оператори можат да изберат со која џекпот тие сакаат да учествуваат во зависност од нивната големина, буџетот, како и целна демографски.Или ако тие сакаат да, тие исто така може да го користите и двете верзии и цел еден поширок спектар на играчи." osrs best in slot melee.